Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa E ) Problem ze wspomaganiem, po zalaniu plynu z orlenu,w211!!!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kamilralvo

Czytelnik



Dołączył: 25 Paź 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraśnik
Posiadane auto: Mercedes,w211,E220 CDI, 2,2 cdi
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 11 Lis 2014, 22:47
Temat postu:

Problem ze wspomaganiem, po zalaniu plynu z orlenu,w211!!!


Witam, mam merca e220 cdi w211, z 2006 roku przed liftem. Ciezko chodzila mi kierownica to kupilem plyn chlodniczy jakis zwykly na orlenie (pisalo ze mieszalny) no i jest problem, jakos po 2 tyg odczulem duzy problem przy skrecaniu. ale po dodaniu gazu ustapil. byl z tym spokoj przez tydzien ale znow wystapil, sadze ze trzeba wylac jakos ten stary plyn i nalac odpowiedni, chyba ze wiecie cos wiecej, pomozcie!
_________________
Kamil
Powrót do góry
skype status
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Wto 11 Lis 2014, 22:56
Temat postu:

Re: Problem ze wspomaganiem, po zalaniu plynu z orlenu,w211!!!


kamilralvo napisał:
Witam, mam merca e220 cdi w211, z 2006 roku przed liftem. Ciezko chodzila mi kierownica to kupilem plyn chlodniczy jakis zwykly


Płynu chłodniczego nie wlewa się do układu wspomagania!!!!
(Jeśli się nie machnąłeś w opisie)
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
kamilralvo

Czytelnik



Dołączył: 25 Paź 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraśnik
Posiadane auto: Mercedes,w211,E220 CDI, 2,2 cdi
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 11 Lis 2014, 23:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Problem ze wspomaganiem, po zalaniu plynu z orlenu,w211!!!


pomylka, plyn do wspomagania to byl....
_________________
Kamil
Powrót do góry
skype status
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Sro 12 Lis 2014, 05:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Problem ze wspomaganiem, po zalaniu plynu z orlenu,w211!!!


Pompa ma już dosyć
_________________

śmierć jeździ szybko, jedź szybciej to Cię nie dogoni
Powrót do góry
kamilralvo

Czytelnik



Dołączył: 25 Paź 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraśnik
Posiadane auto: Mercedes,w211,E220 CDI, 2,2 cdi
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 12 Lis 2014, 08:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Problem ze wspomaganiem, po zalaniu plynu z orlenu,w211!!!


i co mam pompe wymieniac? jprd co z tymi merolami sie porobilo, taka awaria w mercedesie? nie wierze
_________________
Kamil
Powrót do góry
skype status
Reklama








Wysłany: Sro 12 Lis 2014, 08:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
NED
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 3511
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Seat Toledo Signo 1,820v+lpg 99 Peugeot 106 1,1 97r. r
Piwa: 191/38
Wysłany: Sro 12 Lis 2014, 08:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Problem ze wspomaganiem, po zalaniu plynu z orlenu,w211!!!


kamilralvo napisał:
taka awaria w mercedesie? nie wierze


A to Mercedesy się nie psują Question

Myślę że nie koniecznie od razu pompa , takie chwilowe objawy niedomagania może powodować ślizgający się pasek napędu pompy.Wymiana płynu na zalecany przez producenta jest jak najbardziej wskazana tym bardziej że nie wiadomo ile już na nim układ śmiga.
_________________
Nie ma trudnych pytań , trudne są tylko odpowiedzi.
NED
Powrót do góry
gadu-gadu
kamilralvo

Czytelnik



Dołączył: 25 Paź 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraśnik
Posiadane auto: Mercedes,w211,E220 CDI, 2,2 cdi
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 12 Lis 2014, 09:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Problem ze wspomaganiem, po zalaniu plynu z orlenu,w211!!!


no wiadomo ze sie psuja, ale mój ma 200tys przebiegu no i troche mnie to zastanawia... dzięki za pomoc, myśle, że bez wizyty u mechanika sie nie obejdzie, pozdrawiam Smile
_________________
Kamil
Powrót do góry
skype status
RAPA

Dyskutant



Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: e 212 220 cdi 2011
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 12 Lis 2014, 10:01
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Problem ze wspomaganiem, po zalaniu plynu z orlenu,w211!!!


jedni mówią że trza gęsty lać inni że rzadki a ja powiadam jak się nie znasz to nie naprawiaj zostaw to fahmajstrom takim co wiedzą jaki płyn nalać ile i jak to zrobić Wtedy mercedes najczęściej nie sprawia problemów typu zrobiłem i jest gorzej niż było jakie te mercedesy są do d...... . niby płyny sa mieszalne a do sprintera jest inny niż do osobowego a sam układ się nie różni prawie ,oleje do skrzyni takoż czerwony ,zielony ,słomkowy skrzynia działa na każdym tylko że producent zaleca jeden rodzaj jak to rozgryść kto ma rację nasuwa się pytanie POMOŻECIE . Raczej należy pytać przed popsuciem, jak to zrobić .Tak dla rozruszania tematu .
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sro 12 Lis 2014, 10:02
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Problem ze wspomaganiem, po zalaniu plynu z orlenu,w211!!!


Odpowiedz sobie na dwa pytania:
-ile razy w roku wymienia się płyn we wspomaganiu?
-ile kasy jesteś w związku z tym w stanie zaoszczędzić kupując tani płyn?
Nawet nie będę przeliczał - będzie to kilka złotych na rok. Confused Warto?
Jakość Mercedesa wynika z bardzo wyśrubowanych parametrów - zarówno części zamiennych, jak i również MATERIAŁÓW EKSPLOATACYJNYCH. Tak więc jak ktoś wcześniej jeździł byle czym i jest przyzwyczajony, że można lać byle co i auto to tolerowało, to niech teraz nie pisze, że "Mercedes to gó...no bo się psuje"
P.S.: - Abstrahuję od ogólnie znanego spadku jakosći pojazdów - nie dotyczy to jednak tylko "gwiazdy"

RAPA napisał:
niby płyny sa mieszalne a do sprintera jest inny niż do osobowego a sam układ się nie różni prawie ,oleje do skrzyni takoż czerwony ,zielony ,słomkowy skrzynia działa na każdym tylko że producent zaleca jeden rodzaj jak to rozgryść

Nic nie trzeba rozgryzać - wystarczy czytać forum. Arkusze z normami Mercedesa przewijały się nuie raz:
http://bevo.mercedes-benz.com/bevolistenmain.php?session_id=&navigation_path=&language_id=1
Jest wszystko jak na dłoni - do wyboru i koloru. Jak coś nie wiesz, to podajesz numer podwozia i na pewno ktoś pomoże dobrać odpowiedni olej i jego ilość. Natomiast "fachofcom" to bym do końca nie wierzył. Jak taki fachman robi wiele typów aut, to żadnego dobrze nie zrobi. Znasz powiedzenie o uniwersalnych rzeczach? "Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego" Wink
To samo tyczy się mechaników - rzadko który ma czas i ochotę żeby siąść na internecie i prawidłowo dobrać olej do Mercedesa. On jest zainteresowany, żeby zrobić to szybko, i sprzedać olej który ma na stanie. Natomiast klient jest teraz taki, żę pojedzie tam, gdzie olej jest tani, a nie tam, gdzie mechanik proponuje olej dwa-trzy razy droższy!
Bo skąd ma niby z góry zakładać, że mechanik jest niekompetentny, a jak pojawią się kłopoty to się odwróci tyłem?


Scaliłem
Keram
Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Sro 12 Lis 2014, 11:59
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Problem ze wspomaganiem, po zalaniu plynu z orlenu,w211!!!


Kolego,post jeden po drugim?Wink
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
kamilralvo

Czytelnik



Dołączył: 25 Paź 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraśnik
Posiadane auto: Mercedes,w211,E220 CDI, 2,2 cdi
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 12 Lis 2014, 12:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Problem ze wspomaganiem, po zalaniu plynu z orlenu,w211!!!


macie racje, zalalem to "gowno" z orlenu bo stwierdzilem ze jak jest malo plynu w ukladzie to doleje mieszalnego i gitara, nie znam sie i tyle. nauczka na przyszlosc, dobrze teraz zasadniczne pytanie. co mam teraz zrobic? gdzies pojechac? moze polecacie kogos w Warszawie, kto mi to ogarnie, juz nie chodzi o cene, oby nie serwis Merca Smile
_________________
Kamil
Powrót do góry
skype status
RAPA

Dyskutant



Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: e 212 220 cdi 2011
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 12 Lis 2014, 17:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Problem ze wspomaganiem, po zalaniu plynu z orlenu,w211!!!


dlaczego nie serwis ??? olej w serwisie to koszt ok 90 zł za litr potrza 2 litry na wymianę z wypłukaniem . Wspomaganie w W211 z reguły działa cięzko wymiana na przelew może skutkować uszkodzeniem pompy a zarazem przekładni opiłki niszczą wszystko .Co do warsztatów wybierać tylko te co robią jedną markę są odpowiednio wyposażeni w wiedzę i narzędzia ,nie patrzeć gdzie tanio a dobrze ,jeszcze chwila a lepsi zaczną robić tylko pojedyńcze marki a cała reszta ....... .
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sro 12 Lis 2014, 19:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Problem ze wspomaganiem, po zalaniu plynu z orlenu,w211!!!


Emiś napisał:
Kolego,post jeden po drugim?Wink

No niestety...
Internet afrykański jest tak dobry, jak ten płyn do wspomagania z Orlenu. Jestem szczęśliwy, że w ogóle coś dochodzi Cool Poza tym jest 30 stopni i laptop się przegrzewa Laughing
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Sro 12 Lis 2014, 22:22
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Problem ze wspomaganiem, po zalaniu plynu z orlenu,w211!!!


Zajrzyj do
http://mercedes.auto.com.pl/forum/viewforum.php?f=98
w okienko wpisz interesujące Cię miasto.
Szukajka podaje już kilka adresów.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
arturo193

Dyskutant



Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Norwegia
Posiadane auto: Mercedes CLS 500 2005r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 13 Lis 2014, 20:46
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Problem ze wspomaganiem, po zalaniu plynu z orlenu,w211!!!


O ile się nie mylę to powienieneś tam wlać Pentosin CHF 11s...żadnych uniwersali ani żadnych ATF...nie musi być ori MB...ma być Pentosin CHF 11s obojętnie jakiej firmy...Febi robi dobry.Kupić ze 2 litry,wymienić dynamicznie i problem powinien ustąpić...Pozdrawiam.
_________________
MB CLS500 2005,MB E220 Kombi 1995,BMW 740iL 1992,Volvo V70 T5 2.3turbo 2002,Honda CR-V 1999...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa E »

Opinie o samochodach Mercedes klasa E - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa E ) Porady, problemy techniczne


MercedesB 170

26 900

2009r.

98 700 km

mazowieckie

MercedesA 180

95 900

2020r.

34 000 km

mazowieckie

MercedesC 320

30 900

2008r.

263 000 km

mazowieckie

MercedesC 180

94 800

2019r.

50 000 km

mazowieckie

MercedesE 320

19 900

2004r.

282 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System