Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) [A140] Fakty i mity



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marconip

Czytelnik



Dołączył: 01 Sty 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 03 Sty 2015, 02:40
Temat postu:

[A140] Fakty i mity


Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Od jakiegoś czasu pojawiła się u mnie potrzeba zakupu kolejnego samochodu. Autko ma być nie wielkie przyjemne w prowadzeniu, jeździć na krótkich dystansach, mniej więcej 15 km dziennie w cyklu mieszanym. Moją uwagę przykuł Mercedes A140 (tutaj przykład: http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/schoener-a-140-classic/273748806-216-7337?ref=search), na pierwszy rzut oka ma wszystko czego potrzebuję. Autko planuje sprowadzić z Niemiec jako, że mam tam znajomego obytego w temacie, mam również dużo czasu więc postaram się znaleźć coś zadbanego z udokumentowanym przebiegiem, z silnikiem 1.4 benzyna. Na samo autko chciałbym wydać maksymalnie 2 tys euro.

Problem w tym, że rozmawiając z kilkoma znajomymi mającymi jakąkolwiek styczność z motoryzacja, każdy z nich odradzał taki zakup, ze względu na awaryjność tego cacka, oraz trudność z naprawą. Dowiedziałem się między innymi, że aby cokolwiek tam wymienić/zrobić trzeba rozbierać cały przód, a wymiana żarówki wiąże się z długą wizytą u mechanika. Chciałbym więc zasięgnąć opinii ekspertów w tym temacie. Czy rzeczywiście wybić sobie A klasę z głowy? Czy te pogłoski to przysłowiowe mity, czy jednak fakty? Wiadomo, że biorąc pod uwagę taki rocznik trzeba się liczyć z drobnymi naprawami. Jakie są najczęstsze usterki, słabe punkty i czy rzeczywiście żaden mechanik nie dotknie tego auta nie licząc autoryzowanego serwisu.

Z góry dziękuję za udzielone wsparcie, oraz życzę wszystkim wiele dobrego w nowym roku.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sob 03 Sty 2015, 10:39
Temat postu:

Re: [A140] Fakty i mity


marconip napisał:
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Witamy również
marconip napisał:
Moją uwagę przykuł Mercedes A140 (tutaj przykład: http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/schoener-a-140-classic/273748806-216-7337?ref=search),

Niestety - link się nie otwiera. Nie wiem, czy tylko u mnie? Z opisu wynika, że chodzi o pierwszy model A-klasy o oznaczeniu W-168
marconip napisał:
Problem w tym, że rozmawiając z kilkoma znajomymi mającymi jakąkolwiek styczność z motoryzacja, każdy z nich odradzał taki zakup, ze względu na awaryjność tego cacka, oraz trudność z naprawą.

Bo to prawda. Autem (dopóki jest sprawne) jeździ się bardzo fajnie, ale na tym przyjemności się kończą.
marconip napisał:
Dowiedziałem się między innymi, że aby cokolwiek tam wymienić/zrobić trzeba rozbierać cały przód, a wymiana żarówki wiąże się z długą wizytą u mechanika.

To akurat nieprawda. Trudności z wymianą żarówek dotyczą modelu późniejszego (W-169), gdzie do wymiany niektórych żarówek reflektora zalecane jest zdjęcie zderzaka. W W-168 wymiana przebiega bez większych problemów - czasami nawet od strony nadkola jest klapka upraszczająca operację.
marconip napisał:
Chciałbym więc zasięgnąć opinii ekspertów w tym temacie. Czy rzeczywiście wybić sobie A klasę z głowy? Czy te pogłoski to przysłowiowe mity, czy jednak fakty? Wiadomo, że biorąc pod uwagę taki rocznik trzeba się liczyć z drobnymi naprawami. Jakie są najczęstsze usterki, słabe punkty

Po tylu latach ciężko jest trafić egzemplarz "niezajechany". Mnogość koniecznych napraw i związanych z tym wydatków powoduje, że właściciele zaczynają szukać oszczędności i naprawy są wykonywane nie do końca zgodnie "ze sztuką" - przy użyciu zamienników, części używanych i w najtańszych warsztatach.
Ewentualne rozebranie przodu to "mały pikuś" - tutaj potrzebne są większe działa Wink
Np. do wyjęcia/wymiany rozrusznika trzeba wyjąć silnik! Zresztą jest więcej czynności serwisowych wymagających wyjmowania silnika. Oprócz tego wieczne kłopoty z układem paska wieloklinowego i jego rolkami (całość pracuje tuż nad jezdnią i łapie wszystkie zanieczyszczenia i wodę - stąd problemy). Dalej: kłopoty z łożyskowaniem wahaczy i innych elementów układu zawieszenia. Łożyska kół. Zresztą co ja będę wyliczał - o felerach A-klasy 168 opisano już chyba wszystko. Wystarczy przejrzeć forum - nawet powyżej jest link do opinii użytkowników:
http://opinie.auto.com.pl/testy/Mercedes/klasa%20A
Porównaj sobie, ile na naszym forum jest w dziale A-klasy postów dotyczących napraw! Chyba tyle, co wszystkich postów o pozostałych modelach razem wziętych Wink
Jak widać nie jest potrzebne zakładanie nowego tematu - wystarczy poczytać to, co już jest.
Powrót do góry
fama

Debiutant



Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): malopolska
Posiadane auto: a140 w220 400 cdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 03 Sty 2015, 10:55
Temat postu:

Fakty i mity.


Posiadam taki egzemplarz od nowości zakupiony w Polsce za prawie 100000 zł.Kupiłem go Żonie która użytkuje go do dziś,bo nie opłaca się go sprzedać a autko pomyka prawie codziennie.Ludziska pościągali z zachodu autka z cofniętymi przebiegami i narzekają że się psuje.Na dzień dzisiejszy auto ma 240000 przebiegu orginalnego i jeżdzi.Awarie jakie pamiętam to przy około 70000 padła pompa wspomagania,wymieniona na używkę trochę doszczelniona pracuje do dziś.100000 łożyska wachaczy tył orginał.Od 100000 do około 200000 [cenzura]ły silniczek tylnych wycieraczek podnośnik szyby od kierowcy,centralny w tylnych drzwiach.Przy około 180000 kilometrów amortyzatory orginalne miały super sprawnośc ale ze starości się wylały wymieniony komplet na noname(schytrzyłem się) wytrzymały nie całe 20000 kilometrów.Przy przebiegu około 200000 całe zawieszenie wraz z amorkami bilstein plus łożyska tylnych wachaczy.Acha miedzy 100 a 150000 wszystkie rolki na silniku plus pasek .3xcewka ostatnio tydzień temu na orginał
bosch podróbka wytrzymała 2 late i spękała.3x świece.od tygodnia walczę z brakiem mocy i szarpaniem podejrzana pompka paliw, przepływomierz lub filtr paliwa.Ekspoatacji typu olej,klocki,filtry,żarówki itp.nie wymieniam bo to oczywiste.Żarówki z przodu wymieniasz w 5 minut przez zaślepkę w nadkolu.Ruda gdzie nie gdzie orginał lakier.I to tyle jadę na komputer walczyć z szarpaniem.Auto do dziś śmiga na pełnym syntetyku mobila.Pozdrawiam!!!
Powrót do góry
medi70

Debiutant



Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślenice
Posiadane auto: Mercedes a170
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 03 Sty 2015, 19:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) [A140] Fakty i mity


co mogę dorzucić od siebie też użytkownika a-klasy oprócz tego co poprzednik napisał to faktycznie autko jest wmiare twarde(mocne) w eksploatacji, co może zniechęcać to fatalny dostęp do osprzetu silnika co za tym idzie większe koszty u mechanika. .
Jeszcze jedno w cenie twojego przykładu ja sam dwa/trzy lata temu przywiozłem dla siebie cdi z tego samego roku ale w wersji avangarde;skóry, webasto postojowe, dach lamelowy poprostu bardzo bogata wersja z przebiegiem 169tyś, poprostu to co znalazłeś jest drogie . pozdr.
Powrót do góry
User019

Debiutant



Dołączył: 04 Cze 2014
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): wwa
Posiadane auto: W168 170CDI 2002
Piwa: 1/3
Wysłany: Pon 05 Sty 2015, 21:39
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) [A140] Fakty i mity


Jeżdżę od pół roku A170CDI, przejechane około 10 tys. Samochod super na miasto bo mały i zwrotny a do tego pakowny i o wszechstronnym zastosowaniu (wiozłem 1m3 styropianu). Jeździ się bardzo przyjemnie dobra widoczność super ogrzewanie.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 05 Sty 2015, 21:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Pon 05 Sty 2015, 22:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) [A140] Fakty i mity


Jeżdżę autkiem tyle co widać plus jeden miesiąc. Laughing Jak na razie nie narzekam.
Niestety nie ma co narzekać. Jeśli kupiłem autko patrząc na metrykę już leciwe to miejmy tą świadomość że czekają nas wymiany. Części zużywają się, tego nie unikniemy. Cenowo nie jest jeszcze najgorzej. Występują zamienniki, na szrotach też można zdobyć prawie wszystko. Autko już popularne to i ceny są już bardziej przystępne niż dawniej.
Rozmawiałem z wieloma użytkownikami. Pochlebne recenzje to głównie to że wysoko się siedzi, pakowny, łatwość wymiany siedzeń z tyłu.
Ostatnio robiłem: rolki + pasek, amory przód a teraz kupuję zestaw naprawczy wahacza tył na prawą stronę.
Latka robią swoje....
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Oceń swoje auto


MercedesA 180

12 800

2006r.

267 500 km

mazowieckie

MercedesB 180

105 990

2019r.

39 000 km

śląskie

MercedesE 220

27 000

2008r.

209 000 km

lubelskie

MercedesB 180

28 600

2009r.

167 003 km

pomorskie

MercedesC 43 AMG

159 900

2016r.

126 826 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System