Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Zakupy A klasy - jaki silnik



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marcusk

Czytelnik



Dołączył: 10 Lis 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: A
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Lis 2015, 17:31
Temat postu:

Zakupy A klasy - jaki silnik


Witam!

Przymierzam się do zakupu A-klasy w wersji W168 lub V168, zastanawia mnie jednak żywotność tego samochodu - silnika i innych elementów.

Szukałem opinii na temat, ale generalnie dość ciężko... Wink

Luźno myślę nad zakupem 95-konnego silnika Diesla albo 102-konnego 1,6 benzynki, podpowiedzcie proszę jakiego sensownego przebiegu szukać? Czy silnika Diesla mają DPF? Na co zwracać uwagę? Co się w takim samochodzie może najszybciej posypać? Wiem, że to nie są młode samochody, luźno celuję w taki 13-14-letni ze względu na fundusz Wink

Z góry dzięki za odpowiedź i mam nadzieję, że nie trafiłem w złą kategorię... Wink

Pozdrawiam,
marcusk
Powrót do góry
medi70

Debiutant



Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślenice
Posiadane auto: Mercedes a170
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 10 Lis 2015, 22:23
Temat postu:

zakupy a-klasy


witam, ja użytkuje cdi 90ps z 99r od kilku lat i zastanawiam się nad zbyciem tego auta dlaczego- niby specjalnie nic się bardzo złego nie dzieje ale jak już to koszty niektórych napraw są duzę nawet ze względu na kiepski dostęp do co po niektórych podzespołów zwłaszcza w komorze silnika(ciasnota że hej), następnie korozja dosyć duża
choćby z tych powodów moja podpowiedź niech będzie neutralna ale z przewagą na NIE
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Sro 11 Lis 2015, 19:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Zakupy A klasy - jaki silnik


Wszystko to jest na forum wystarczy użyć "szukaj"

http://mercedes.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=188016

http://mercedes.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=24452
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
MicMie

Dyskutant



Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Mercedes klasa W 169 A170
Piwa: 7/1
Wysłany: Czw 12 Lis 2015, 12:16
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Zakupy A klasy - jaki silnik


Zakup A-klasy to wyzwanie, dla psychiki użytkownika i jego kieszeni. Typ silnika i model auta (w podanym przedziale wiekowym) moim zdaniem nie ma znaczenia. W A-klasie wszystkie elementy układów samochodu można wymienić i będziesz śmigał. Niestety jest problem, który najbardziej doskwiera tej konstrukcji z powodu zastosowanych osłon z plastiku. Blachy pod osłonami są skorodowane proporcjonalnie do okresu użytkowania na naszych drogach. Im auto jeździ dłużej w Polsce, tym korozja większa. Naprawy podwozia nie podejmują się fachowcy, ponieważ ogniska rdzy są rozległe i koszty przewyższają wartość auta. Takie jest moje zdanie po 4-ro letnim doświadczeniu z moją 17 letnią A-klasą W-168. Dbałem o to auto i włożyłem sporo kasy, wymieniłem praktycznie wszystkie elementy zawieszenia, hamulców, a także stabilizatora przodu auta (po tylu latach stabilizator miał kilkumilimetrowe wytarcia). A teraz porażka, z powodu zerwania elementu podtrzymania (gniazda) linki hamulca ręcznego lewego koła, który jest na lewej podłużnicy. Nie było jak go odbudować, z powodu skorodowania tego elementu. Fachowcy jakoś sobie z tym poradzili, ale wyraźnie dali mi do zrozumienia, że już długo tym autem nie pojeżdżę.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Oceń swoje auto


MercedesCLS 350

95 800

2013r.

136 750 km

lubelskie

MercedesML 63 AMG

87 777

2008r.

119 000 km

pomorskie

MercedesB 180

28 600

2009r.

167 003 km

pomorskie

MercedesA 140

5 990

1999r.

191 200 km

wielkopolskie

MercedesC 32 AMG

41 000

2001r.

247 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System