Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Viano ) Mercedes Vito 112 CDI 638 problem z centralnym zamkiem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Viano ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marekus1225

Debiutant



Dołączył: 11 Mar 2018
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sikólka
Posiadane auto: BMW e92 335 d 2007
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 10 Wrz 2018, 21:47
Temat postu:

Mercedes Vito 112 CDI 638 problem z centralnym zamkiem


Witam Mam taki problem może ktoś się z tym spotkał muszę dwa razy kliknąć kluczykiem, aby zamknąć drzwi następnie nie zależy od czasu czasami trwa 10 min a czasami 30mm a czasami dwie godziny i drzwi się otwierają. Styki są ok wszystko łączy zastanawia mnie, dlaczego muszę zamykać drzwi 2 razy? Może moduł drzwi, ale ogólnie zamyka. Jeszcze wpadła mi jedna myśl akumulator jest sprawny w 80 % czy spadek napięcia może mieć w tym coś wspólnego? Pozdrawiam i proszę o jakieś info.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Wto 11 Wrz 2018, 20:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes Viano ) Mercedes Vito 112 CDI 638 problem z centralnym zamkiem


To po kolei - żeby się nie zagmatwać Wink
Dwukrotne naciśnięcie kluczyka przy zamykaniu świadczy o tym, że w systemie centralnego zamka jest usterka.
Po pierwszym naciśnięciu auto się zamyka, centralka stwierdza, że coś jest nie tak i otwiera auto spowrotem. Drugie naciśnięcie powoduje, że układ pomimo usterki się zamyka.
Tu mamy dwie możliwości:
1. Auto się zamyka po podwójnym naciśnięciu - ale nie wszystkie drzwi. Czyli trzeba obejść auto i poszarpać klamki.
2. Po podwójnym naciśnięciu zamykają się wszystkie drzwi, ale meldunek o prawidłowym zamknięciu nie dociera do centralki. Obejście auta i szarpanie klamek dowodzi w tym przypadku, że auto jest zamknięte.
Miałem pisać dalej rozpatrując dostępne możliwości - ale chyba lepiej będzie jak najpierw sprawdzisz co napisałem.
Będzie mniej zmarnowanego czasu i atramentu (czyli klawiatury)
Jak masz jakiekolwiek zacięcie elektryczne to na portalu "elektroda.pl" jest schemat tego całego ustrojstwa.
Powrót do góry
Marekus1225

Debiutant



Dołączył: 11 Mar 2018
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sikólka
Posiadane auto: BMW e92 335 d 2007
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 11 Wrz 2018, 22:39
Temat postu:

Mercedes Viano ) Mercedes Vito 112 CDI 638 problem z central


Dzięki kolego za info zauważyłem że masz jakieś pojęcie ponieważ nie którzy piszą takie bzdury ze aż płakać się chce.
Sprawa jest taka tylko po podwójnym kliknięciu pilota wszystkie drzwi się zamykają jeśli kliknę jeden raz to słychać zamykanie ale się nie zamkną. To jeszcze nie jest wielki problem ze muszę kliknąć 2 x ale główny problem że po zamknięciu potrafią się same otworzyć nie ma ograniczonego czasu kiedy czasami po 10min a czasami 30min Myśle ze problemem był aku zbyt słaby sprawność była jakieś 70 % ale kupiłem nowy i jutro będę dokładne wiedział czy to był problem ale wiem ze nawet jak założę nowy to będzie trzeba 2 x zamykać ale zobaczymy jutro. Chodzi o to że zrobiłem z niego kamera i wybieram się w bardzo daleką podróż i nie chcę spać w świadomości że mi się w nocy otworzą w jakimś kraju. Jeśli masz jakiś pomysł to pisz myślę ze moduł ale nie jestem pewien Rozmawiałem z osoba która koduje kluczyki to powiedziała że styki w zamkach ale tam nie ma żadnych styków w zamkach
Dzięki za odpowiedź
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sro 12 Wrz 2018, 00:15
Temat postu:

Re: ( Mercedes Viano ) Mercedes Vito 112 CDI 638 problem z centralnym zamkiem


Oczywiście że są w zamkach styki. Nawet dwa w każdym. A głównym problemem w tym modelu to są połamane kable w gumowych harmonijkach pomiędzy drzwiami i słupkami nadwozia. Zwłaszcza w drzwiach kierowcy.
638 znam od początku jego produkcji i NIGDY nie spotkałem się z usterką modułu CZ.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sro 12 Wrz 2018, 19:52
Temat postu:

Re: Mercedes Viano ) Mercedes Vito 112 CDI 638 problem z central


Marekus1225 napisał:
jeśli kliknę jeden raz to słychać zamykanie ale się nie zamkną.
Napisałem ci jak to jest. Nie wiem jak można jaśniej. Jeżeli w systemie centralnego zamka jest usterka, to jednokrotne naciśnięcie pilota próbuje zamknąć drzwi, zamki się na moment zamykają, ale centralka rejestruje uszkodzenie układu i natychmiast otwiera całość sygnalizując w ten sposób właścicielowi że układ CZ jest niesprawny. Drugie naciśnięcie przycisku pilota zamyka wszystkie drzwi (te które są możliwe do zamknięcia) pomimo stwierdzonej niesprawności.
Marekus1225 napisał:
ale wiem ze nawet jak założę nowy to będzie trzeba 2 x zamykać

No to weź w końcu napraw ten zamek, a się nie żal na forum że i tak będziesz musiał naciskać pilota dwa razy.Po co wymieniasz akumulator, skoro i tak wiesz, że będzie to samo? Sprawny zamek nie "odbija" i blokuje zamki po jednokrotnym naciśnięciu pilota.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 12 Wrz 2018, 19:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Marekus1225

Debiutant



Dołączył: 11 Mar 2018
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sikólka
Posiadane auto: BMW e92 335 d 2007
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 12 Wrz 2018, 21:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes Viano ) Mercedes Vito 112 CDI 638 problem z centralnym zamkiem


Ja się nie żalę i nie mam zamiaru w samochodzie jest 4 zamki i skąd mam wiedzieć który jest uszkodzony czy mam wymienić wszystkie? Jeśli chodzi o zamki to może wystarczy ich posmarować towotem ponieważ w nich nie ma żadnej elektryki zwykłe proste zamki bardziej bym uważał za uszkodzony siłownik ponieważ on zamyka zamek. Ale po wymianie aku drzwi się nie otwierają jedynie to trzeba 2 x zamykać ale to nie jest zbyt wielki problem ważne aby się nie otwierał.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Viano ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Viano »

Opinie o samochodach Mercedes Viano - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Viano ) Porady, problemy techniczne


MercedesGLC 220

169 900

2018r.

47 000 km

mazowieckie

MercedesA 180

109 850

2019r.

34 500 km

wielkopolskie

MercedesGLC 220

178 900

2018r.

68 000 km

mazowieckie

MercedesB 180

38 900

2015r.

244 178 km

kujawsko-pomorskie

MercedesE 200

69 900

2010r.

36 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System