Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Pompa paliowa - jak sprawdzić czy była wymieniana?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Porady, problemy techniczne - tematy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PRM

Czytelnik



Dołączył: 28 Wrz 2020
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: W169 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Wrz 2020, 18:52
Temat postu:

Pompa paliowa - jak sprawdzić czy była wymieniana?


Mam mercedesa A klasę W169, rocznik 2005. Dwa lata temu miałem wymienianą pompę paliwa. Doradzili mi wymianę na oryginalną BOSHA dedytkowaną do tego samochodu. Traf chciał, że problemy z autem nie ustały od wymiany. Problemy z uruchomieniem auta miałem tylko w okresie zimowy. Jeździłem cały czas do tego samego warsztatu w ramach gwarancji. Ostatnio problem z uruchomieniem miałem nawet przy temperaturach +18. I w końcu pojechałem do innego warsztatu. Tam twierdzą, ze pompa w ogóle nie była wymieniana. Świadczy o tym rdza na elementach, brak śladów ingerencji i że niby pompa jest oryginalna od samego początku. Pytanie: czy po numerach pompy jestem w stanie sprawdzić, czy to prawda? Jest jakaś wskazówka jak data produkcji części, czy coś w tym stylu? Nie chce mi się wierzyć, ze mnie aż tak oszukali.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pon 28 Wrz 2020, 20:14
Temat postu:

Re: Pompa paliowa - jak sprawdzić czy była wymieniana?


PRM napisał:
Mam mercedesa A klasę W169, rocznik 2005.

Również bardzo ciebie serdecznie kolego witamy na forum!
PRM napisał:
Dwa lata temu miałem wymienianą pompę paliwa.

Dwa lata to kupa czasu. W polskim klimacie wszystko może zardzewieć. Tak poza tym, to benzyniaki maja pompę paliwa i diesle też. Może dla ciebie to wszystko jedno, ale do udzielenia odpowiedzi to nie jest wszystko jedno.
PRM napisał:
Doradzili mi wymianę na oryginalną BOSHA dedytkowaną do tego samochodu.

Mercedes NIGDY nie zakładał pomp BOSHA. BOSH to firma produkująca najgorsze podróbki, a ty należysz do klientów którym jest wszystko jedno czy to "BOSCH" czy "BOSH", czy "PANASONIC" lub "PANASCANIC", czy "THOMSON" albo "THOMPSONIC", czy "PIONEER" a może "PIONIER" - ktoś im założy najgorszą podróbę, a póżniej nadają na internecie że zapłacili kupę hajsu za markowe g..wno. I w ten sposób psują wieloletnią renomę porządnej firmy.
PRM napisał:
I w końcu pojechałem do innego warsztatu. Tam twierdzą, ze pompa w ogóle nie była wymieniana. Świadczy o tym rdza na elementach, brak śladów ingerencji i że niby pompa jest oryginalna od samego początku.

Jeżeli była wymieniona na BOSH to będzie od razu widać. Bo jak napisałem "BOSH" nigdy w Mercedesie nie był oryginalnie montowany.
PRM napisał:
Pytanie: czy po numerach pompy jestem w stanie sprawdzić, czy to prawda?

Słabo to widzę. Były zmiany numeru części w czasie produkcji. Jedna numery się kończyły, inne zaczynały. A jak ci powie, że kupił nówkę sztukę ze starym numerem?
PRM napisał:
Jest jakaś wskazówka jak data produkcji części, czy coś w tym stylu?

A jak ci powie, że kupił nówkę sztukę ze starych zapasów, ze starą datą produkcji?
Proponowałbym na początek pomiar ciśnienia paliwa które daje pompa. Zakładam, że to pompa w silniku benzynowym - bo dalej nie wiem. Może pompa jest dobra, a problem leży gdzieś indziej? Tak poza tym to mógłbyś również napisać, jaki przebieg ma auto. Przecież to dosyć ważne, żeby określić czy pompa mogła się nadawać do wymiany. Czy auto ma gaz? Przecież to też bardzo ważne! Patrz ile szczegółów pominąłeś...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Porady, problemy techniczne - tematy ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Porady, problemy techniczne - tematy ogólne


MercedesVito

155 900

2020r.

87 000 km

mazowieckie

MercedesC 32 AMG

41 000

2001r.

247 000 km

śląskie

MercedesA 250

69 700

2013r.

250 000 km

mazowieckie

MercedesGLC 300

139 990

2017r.

139 077 km

pomorskie

MercedesML 63 AMG

87 777

2008r.

119 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System