Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa ML ) ML 320 CDI ciężko odpala rano. Tylko za pierwszym razem .



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MERCEDES ML 320 CDI

Debiutant



Dołączył: 01 Paź 2020
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: ML W164 320 CDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 21 Paź 2020, 12:43
Temat postu:

ML 320 CDI ciężko odpala rano. Tylko za pierwszym razem .


Panowie. Mam od dłuższego czasu taki problem z moim samochodem. Mianowicie auto długo odpala rano lub pod kilku dniach. Chodzi tylko i wyłącznie o pierwsze odpalenie. kręci z 5 lub 6 sekund i dopiero zapali lub nie odpala wcale i trzeba drugi raz przekręcić kluczyk i zapala normalnie. Póżniej przez cały dzień pali od strzała. Czasami ale to czasami kilkukrotne przekręcenie kluczykiem daje efekt że zapali od razu. Myślałem że to sterownik świec żarowych ale podmieniłem na innny z innego samochodu i to samo...bez zmian. Sprawdziłem przewody świec żarowych i bez zmian. Byłem pewny że to świece żarowe. Wczoraj je wymieniłem i 3 były niesprawne to zakładałem, że to była przyczyna. Niestety dzisiaj rano znowu to samo....kręci kręci i dopiero odpali. Póżniej pali idealnie. Może ktoś wie co innego może powodować takie zachowanie. Wkurza mnie to niemiłosiernie.
Mechanik Serwisu Mercedesa ( nieautoryzowany zakład mechaniczny) nie wie co może być przyczyną. Rozważa jeszcze taki myk bym zostawił auto na noc u niego i rano przy pierwszym odpaleniu podłaczyć go pod komputer. Może cisnienie paliwa? ...ale wtedy błąd się raczej powinien zapisać a jest czysto.

Dodam tylko, że wtryski w aucie są nowe.Zmienione 4 miesiące temu. Akumulator nowy. Akumulatorek mały nowy. Odma nowa. Filtry powietrza i paliwa nowe. Filtr paliwa założony zgodnie ze sztuką. Silnik nie wywala żadnych błędów.
Powrót do góry
Fergul 11

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Gru 2015
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ennis
Posiadane auto: Qashqai,I40,SLK,BMW F800ST
Piwa: 9/3
Wysłany: Sro 21 Paź 2020, 22:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) ML 320 CDI ciężko odpala rano. Tylko za pierwszym razem .


Czesc ,wszystko nowe a kreci z rana kilka sekund zeby zapalic .
Temperatura nie ma zwiazku z ciezkim odpalaniem ?
Pierwsze co przyszlo mi do glowy to ze podczas dluzszego postoju(noc- 10 h ) paliwo cofa cie do baku i pompa musi zaciagnc.
...ale jak piszesz nowy filtr paliwa zalozony w dobra strone (zaworek zwrotny) niepozwalajacy cofac sie paliwu .

Swiadczyl by o tym fakt ze kika razy przekrecasz kluczyk , dajesz napiecie na pompe , podaje ona paliwo , a nastepnie
"palisz od strzala"
Powrót do góry
MERCEDES ML 320 CDI

Debiutant



Dołączył: 01 Paź 2020
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: ML W164 320 CDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 22 Paź 2020, 00:03
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) ML 320 CDI ciężko odpala rano. Tylko za pierwszym razem .


no widzisz ale tak nie jest. Parę razy mi się tak udało latem ze po parokrotnym przekręceniu kluczyka odpalało...dlatego byłem pewny że to świece. Niestety nie. Z tym paliwem chyba też nie...ale już sam nie wiem. Teraz mogę przekręcać rano kluczyk 10 razy a i tak nie odpala. Jak już odpali to przez cały dzień odpala jak trzeba niezależnie czy ma3 godziny przerwy czy 8 godzin.Dziwne. Głownie chodzi o przerwę nocną
Powrót do góry
MERCEDES ML 320 CDI

Debiutant



Dołączył: 01 Paź 2020
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: ML W164 320 CDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 02 Lis 2020, 13:33
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) ML 320 CDI ciężko odpala rano. Tylko za pierwszym razem .


???????? ktoś coś może wie?


...zauważyłem , że czasami jak przed zapaleniem poruszam wybierakiem zmiany biegów (góra, dół) + 2 ,3 razy podgrzanie świec to zapali od strzała .....ale nie ma reguły
Powrót do góry
MERCEDES ML 320 CDI

Debiutant



Dołączył: 01 Paź 2020
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: ML W164 320 CDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 06 Lis 2020, 11:23
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) ML 320 CDI ciężko odpala rano. Tylko za pierwszym razem .


...to zapytam inaczej.
Czy pompa wysokiego ciśnienia dawała by takie objawy? tylko rano?
Jaki koszt regeneracji takiej pompy gdybym chciał wymienić na chybił trafił?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 06 Lis 2020, 11:23
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
MERCEDES ML 320 CDI

Debiutant



Dołączył: 01 Paź 2020
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: ML W164 320 CDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 06 Lis 2020, 21:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) ML 320 CDI ciężko odpala rano. Tylko za pierwszym razem .


Proszę jeszcze o podpowiedź. Te 250 bar na szynie CR to ma być przeed odpaleniem silnika na włączonym kluczyku czy po odpaleniu silnika?
Powrót do góry
perzu126

Debiutant



Dołączył: 28 Maj 2020
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): PKE
Posiadane auto: [W202]C220D, [A208] CLK200 KOMPRESSOR, [W164] ML420CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Gru 2020, 21:28
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) ML 320 CDI ciężko odpala rano. Tylko za pierwszym razem .


W trakcie kręcenia musi pompa wysokiego ciśnienia ma nabić ciśnienie na szynę. Auto ma jeszcze elektryczną pompę niskiego ciśnienia w baku. Zanim odpalisz włącz zapłon i poczekaj kilka sekund aż pompka trochę nabije ciśnienia. Jak zapali odrazu tzn, że problem jest między bakiem a filtrem.
_________________
Wszędzie tam, gdzie Mercedesy.
Powrót do góry
MERCEDES ML 320 CDI

Debiutant



Dołączył: 01 Paź 2020
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: ML W164 320 CDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 11 Gru 2020, 19:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) ML 320 CDI ciężko odpala rano. Tylko za pierwszym razem .


Wymieniłem zawór ciśnienia paliwa na listwie CR. Jedak to też nie to.


A co sądzicie o czujniku położenia wału korbowego Zawsze myślałem,że jak jest uszkodzony to wyłącza silnik podczas jazdy jak się rozgrzeje a tu po poczytaniu rożnych przypadków ludzi też jest problem z odpaleniem silnika lub szarpie podczas przyspieszania. Zaciekawiło mnie to bo moje auto od czasu do czasu szarpie podczas przyśpieszania a nawet wchodzi czasem w tryb awaryjny. ...ale nie łączyłem tego z porannym odpalaniem.
Powrót do góry
MERCEDES ML 320 CDI

Debiutant



Dołączył: 01 Paź 2020
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: ML W164 320 CDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 22 Sty 2021, 17:39
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) ML 320 CDI ciężko odpala rano. Tylko za pierwszym razem .


Mam takie pytanie . Czy można i czy było by skuteczne założenie po prostu zwykłego zaworka zwrotnego na przewodzie paliwowym tuż przed filtrem paliwa?.....albo gdzieś na odcinku filtr paliwa a pompa CR ????Trochę druciarstwo ale może tak da się to potwierdzić czy to cofające się paliwo jest przyczyną długiego rozruchu rano?

Można założyć taki zawór?
Powrót do góry
perzu126

Debiutant



Dołączył: 28 Maj 2020
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): PKE
Posiadane auto: [W202]C220D, [A208] CLK200 KOMPRESSOR, [W164] ML420CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 25 Sty 2021, 12:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) ML 320 CDI ciężko odpala rano. Tylko za pierwszym razem .


No napisałem Ci co masz zrobić. Jakie zaworki chcesz zakładać, skoro w zbiorniku masz dodatkową elektryczną pompę? Sprawdz czy ta pompka działa. Rozepnij zasilanie z filtra włóż przewód do jakieś butelki i włącz zapłon. Musi lecieć paliwo
_________________
Wszędzie tam, gdzie Mercedesy.
Powrót do góry
perzu126

Debiutant



Dołączył: 28 Maj 2020
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): PKE
Posiadane auto: [W202]C220D, [A208] CLK200 KOMPRESSOR, [W164] ML420CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 25 Sty 2021, 12:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) ML 320 CDI ciężko odpala rano. Tylko za pierwszym razem .


Jeszcze można sprawdzić wtryski czy czasem w przelew nie puszczają za dużo. Ale sprawdziłeś to ciśnienie na listwie w ogóle?
_________________
Wszędzie tam, gdzie Mercedesy.
Powrót do góry
MERCEDES ML 320 CDI

Debiutant



Dołączył: 01 Paź 2020
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: ML W164 320 CDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 25 Sty 2021, 17:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) ML 320 CDI ciężko odpala rano. Tylko za pierwszym razem .


Tak pompa ze zbiornika działa . Paliwo tryska.

Ciśnienie na listwie niby ok. Zawór na pompie CR wymieniony na nowy. ...a dalej kicha.

Zaworek chcę założyć gdzieś przed filtrem paliwa lub przed pompą wysokiego ciśnienia aby sprawdzić czy paliwo się w jakiś sposób nie cofa do zbiornika. Tak organoleptycznie chcę się przekonać na którym odcinku układu zasilania szukać problemu. Przed pompą CR czy już za?

wtryski niby nowe tzn. po regeneracji ale może warto ten test przelewowy zrobić. Chociaż trochę to bez sensu bo wczześniej 2 komplety miałem podmieniane z różnych źródeł i też było to samo. Natomiast oringi na przelewach suche,


To sobie pomyślałem , że najpierw sprawdze tymi zaworkami na którym odcinku jest problem? Na wysokim ciśnieniu czy wcześniej? ...albo zobaczę na przezroczystym przewodzie czy tam gdzieś pęcherzyki powietrza nie lecą


Ostatnio zmieniony przez MERCEDES ML 320 CDI dnia Pon 25 Sty 2021, 17:51, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
MERCEDES ML 320 CDI

Debiutant



Dołączył: 01 Paź 2020
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: ML W164 320 CDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 25 Sty 2021, 17:48
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) ML 320 CDI ciężko odpala rano. Tylko za pierwszym razem .


no chyba , że sama pompa wysokiego ciśnienia mimo że nie wykazuje niczego podejrzanego nie jest w pełni sprawna.
Powrót do góry
perzu126

Debiutant



Dołączył: 28 Maj 2020
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): PKE
Posiadane auto: [W202]C220D, [A208] CLK200 KOMPRESSOR, [W164] ML420CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Sty 2021, 17:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) ML 320 CDI ciężko odpala rano. Tylko za pierwszym razem .


Zrób test przelewowy. Ostatecznie też możesz sprawdzić pompę. Można jeszcze sprawdzić napięcie na wtryskach np oscyloskopem w którym momencie dostają sygnał do otwarcia. Ten zaworek jest zupełnie bez sensu. W każdym miejscu czy przed pompą czy po. To nie stary diesel, układ CR działa na zupełnie innej zasadzie
_________________
Wszędzie tam, gdzie Mercedesy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa ML »

Opinie o samochodach Mercedes klasa ML - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne


MercedesC 43 AMG

159 900

2016r.

126 826 km

kujawsko-pomorskie

MercedesE 220

176 900

2020r.

97 000 km

mazowieckie

MercedesA 170

25 000

2007r.

80 000 km

śląskie

MercedesA 160

12 900

2006r.

290 100 km

mazowieckie

MercedesC 220

36 900

2011r.

227 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System