Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) mercedes w220 3.2 v6 benzyna po wymianie łancucha wibruje ca



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Porady, problemy techniczne - tematy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mercedes w220 adam

Debiutant



Dołączył: 26 Wrz 2020
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): bydgoszcz
Posiadane auto: mercedes w220 s320 2000r
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 31 Paź 2020, 00:06
Temat postu:

mercedes w220 3.2 v6 benzyna po wymianie łancucha wibruje ca


Witam wszystkich, potrzebuje pomocy, w mojej w220 3.2 v6 benzyna było slychac juz delikatnie łancuch rozrzadu, pewien warsztat mercedesow stwierdzil ze w tym sikniku mozna przewinac łancuch i wymienic napinacz to odratuje auto na dołgi czas, dobra oddalem im auto po kilku dniach telefon twierdza ze wymienili zlozyli i odpalają auto wibruje, twierdza ze przeskoczyło na wałku wyrownowarzającym, i teraz zeby to naprawic trzeba wyjac silnik koszty kosmos, mało tego plus koszty za robote ktorą teraz wykonali, zabili mnie psychicznie i wepchneli na ogromne koszty, jutro ide tam na rozmowe i zabiore raczej auto na lawecie, bo!! stwierdzam ze przeskoczył im łancuch podczas przewijania, bo chodziło auto idealnie tylko lekko chrobotał łancuch, bede jutro wyjasnial sprawe bede mysial cos zaplacic ale auto chce zabrac, bo poprostu im nie ufam juz, zrobili cos co mega podnioslo koszty plus dodatkowe koszty za cos co tylko pogorszylo sprawe tak niemoze byc, ogolocą mnie z reszty pieniadze, prosze o jakaś pomoc. podpowiedz, gdzie w okolicy kujawsko pomorskie moze ktos sie tym zajac, ktos kto ma pojecie , zaplace zeby ktos to zrobil raz i porzadnie i po temacie, osoby chetne z pojeciem z okolic prosze o kontak, lu. prosze o jakies informacje jak mozna to sprostowac i ustawic jak nalezy, czy trzeba wyciagac silnik? tego bym niechcial, czy mozna rozebrac przod silnika odkryc rozrzad i ustawic poprawnie. prosze osoby znajace sie na tym temacie o kontak i podanie kosztow wraz z terminem, lub wskaznie warsztatu. pozdrawiam wszystkich i czekam na pomoc zal mi rozstawac sie zmoja poczciwą w220. hej
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sob 31 Paź 2020, 16:12
Temat postu:

Re: mercedes w220 3.2 v6 benzyna po wymianie łancucha wibruje ca


mercedes w220 adam napisał:
Witam wszystkich, potrzebuje pomocy, w mojej w220 3.2 v6 benzyna było slychac juz delikatnie łancuch rozrzadu, pewien warsztat mercedesow stwierdzil ze w tym sikniku mozna przewinac łancuch i wymienic napinacz to odratuje auto na dołgi czas, dobra oddalem im auto po kilku dniach telefon twierdza ze wymienili zlozyli i odpalają auto wibruje, twierdza ze przeskoczyło na wałku wyrownowarzającym, i teraz zeby to naprawic trzeba wyjac silnik koszty kosmos, mało tego plus koszty za robote ktorą teraz wykonali, zabili mnie psychicznie i wepchneli na ogromne koszty, jutro ide tam na rozmowe i zabiore raczej auto na lawecie, bo!! stwierdzam ze przeskoczył im łancuch podczas przewijania, bo chodziło auto idealnie tylko lekko chrobotał łancuch, bede jutro wyjasnial sprawe bede mysial cos zaplacic ale auto chce zabrac, bo poprostu im nie ufam juz, zrobili cos co mega podnioslo koszty plus dodatkowe koszty za cos co tylko pogorszylo sprawe tak niemoze byc, ogolocą mnie z reszty pieniadze, prosze o jakaś pomoc.

Wyobrażacie sobie, że to jest JEDNO ZDANIE? Jesteś miszczem kolego! Pomijam błędy ortograficzne, interpunkcyjne i inne...
Odnośnie sprawy. Podam ci taka przypowieść: Popsuła mi się kiedyś drukarka. Wcale nie tania bo w tych czasach laserowy kolor "to było coś". Zaniosłem do serwisu i ponieważ to dosyć długo trwało, to dzwonię. "Drukarka został sprawdzona i nie da się jej naprawić. Tylko wymiana". No to jadę po odbiór, a oni mi "35€ się należy za sprawdzenie". Ja na to, że nie została naprawiona, a to rzekome "sprawdzenie" nawet nie określiło przyczyny usterki. No i ten właściciel zaczął się dziamotać, że on za darmo robić nie będzie i takie tam. No i w końcu zapłaciłem. Drukarka niby była już na straty, to ją delikatnie rozebrałem, przyjrzałem się jak i co z czym działa, określiłem przyczynę uszkodzenia, zamówiłem na Allegro przełączniczek za parę złotych, wymieniłem i drukarka działała jeszcze parę lat.
Po co o tym piszę? Bo po samodzielnym usprawnieniu drukarki czułem taki niesmak, że dałem się zrobić na 35 euro. Albo oddaję sprzęt do naprawy fachowcowi który go naprawia i kasuje za wykonaną robotę, albo go nie naprawia, ale potrafi mi dokładnie udowodnić dlaczego. Natomiast jak się nie zna - to niech się za to nie bierze. Każdy może sobie założyć "firmę Kogucik", przyjmować sprzęt, a po paru dniach wydawać go klientowi z bajeczką "to się nie da, 35 euro się należy"
Podejrzewam, że w twoim przypadku koszty były większe niż 35€ tak więc tym bardziej zastanowiłbym się nad zapłatą nie tylko za niewykonaną usługę, ale dodatkowo za pogorszenie stanu pojazdu. Na początek nie odbieraj auta, przejdź się do siedziby Federacji Konsumentów (w Bydgoszczy na ulicy Konarskiego 3) oraz do Miejskiego Rzecznika Konsumentów (w Bydgoszczy na ulicy Niedźwiedziej 4). Zazwyczaj udzielają bezpłatnych porad i dowiesz się, jakie masz szanse w tym sporze. Nie odpuszczaj. Kasa nie leży na ziemi, a cwaniaków teraz jest pełno. Biorą robotę "jak leci" a martwić się będziemy później.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Porady, problemy techniczne - tematy ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Porady, problemy techniczne - tematy ogólne


MercedesE 200

29 990

2010r.

256 900 km

wielkopolskie

MercedesGLC 200

143 820

2020r.

49 000 km

mazowieckie

MercedesGLA 220

104 900

2018r.

107 000 km

wielkopolskie

MercedesGLC 220

124 900

2018r.

95 000 km

mazowieckie

MercedesGLC 300

139 990

2017r.

139 077 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System