Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Kilka pytań po zakupie...



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Porady, problemy techniczne - tematy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Viking_

Czytelnik



Dołączył: 05 Gru 2020
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wolne Miasto Gdańsk
Posiadane auto: MB W168 A190 \'00
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Gru 2020, 00:15
Temat postu:

Kilka pytań po zakupie...


Hello,

Mam kilka pytań standardowych po zakupie... Pacjent to A190 z automatyczną skrzynią biegów z 2000 roku. Ogólny stan nie jest zły, nie oczekuję też od tego samochodu cudów, ma pomóc innej osobie w "otrzaskaniu się" z ruchem drogowym i samodzielną jazdą po zadaniu prawa jazdy bo normalnym autem boi się trochę samodzielnie jeździć. Chcę jednak tego Mercedesa w miarę możliwości wyprowadzić na prostą... i tu mam kilka pytań. Po pierwsze jak to jest z tym interfejsem diagnostycznym? Samochód ma gniazdo OBD II, mam interfejs OBDLink EX, ale niestety, nic nie czyta - nie łączy się z autem, co prawda na razie próbowałem tylko ForScana, ale podejrzewam, że nic innego też nie będzie działać. Interfejs jest dobrej jakości, żaden chiński klon, umożliwia wiele procedur w tym kodowanie immobilizera czy kluczy keyless - głównie w Fordzie i Maździe, ale niby OBD II nie powinno być uniwersalne? W każdym razie, co możecie polecić do amatorskiej zabawy w diagnozę i kasowanie błędów? Czasami zapala się kontrolka ABS/ESP - poczytałem tu trochę i zacznę od tego czujnika przy pedale hamulca... Kolejna sprawa to ostatnio po ochłodzeniu dość ciężko rano uruchamia się silnik, ale jak już zaskoczy to pracuje bardzo przyzwoicie, równo i cicho. Czasem przy kręceniu rozrusznikiem strzeli też w tłumik. Na początek chcę sprawdzić przekaźnik pompy paliwa ( gdzieś tu czytałem, że może powodować problem), potem ewentualny pomiar ciśnienia paliwa na listwie. Zamierzam też wymienić świece zapłonowe. Widziałem też wątki o problemach z przepustnicą/przepływomierzem. Czy można to normalnie zdemontować i przeczyścić czy potem jest problem i bez komputera nie pojedzie. No i na koniec wyskoczył błąd F na wyświetlaczu skrzyni biegów. Samochód jedzie, ale tak jakby nie miał wszystkich biegów... Dziś wyjąłem całą popielniczkę i podniosłem ten plastik - nakładkę przy lewarku biegów - i pierwsze co podejrzewam, że te elementy optoelektroniczne na płycie przy lewarku są na bank zasyfione, więc może to powoduje problem - w każdym razie bez podłączenia to szukanie po omacku. Dlatego głównie liczę na podpowiedzi w sprawie interfejsu i gdzie ewentualnie szukać jeszcze przyczyn opisanych powyżej problemów, bo oprócz tego samochód się trzyma się całkiem nieźle.

Pozdrawiam
_________________
\"Życie jest pasmem straconych okazji\"
\"Kto umiera bogatszy, ten wygrywa\"
Powrót do góry
Arcydemon

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 1062
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: W212 SD
Piwa: 82/2
Wysłany: Sro 09 Gru 2020, 17:59
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Kilka pytań po zakupie...


Cześć.
Strasznie dużo pytań w jednym poście co zniechęca większość do odpowiedzi.
W każdym razie co do kompa to do mercedesów tylko Star Diagnosis, inne interfejsy coś tam potrafią ale w ograniczonym zakresie. Na twoim miejscu najpierw sprawdził bym czy auto łączy się z jakim kolwiek interfejsem, może być jakiś problem z gniazdem OBD.
Powrót do góry
tomom

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 281
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polkowice
Posiadane auto: A140 2001 po Lifcie manual
Piwa: 13/0
Wysłany: Pią 11 Gru 2020, 10:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Kilka pytań po zakupie...


Jeśli chodzi o odpalanie na zimnym to weź pod uwagę wtryski. U mnie to rozwiązało problem. Wtryski lały i po dłuższym postoju paliwo leciało do cylindrów. Mieszanka się nie zgadzała a w listwie wtryskowej nie było paliwa. Wymagał długiego kręcenia objawiającego się "czkawką". Na interfejsie maxiecu wychodzi wówczas w parametrach bieżących nierówna praca silnika. Błędów brak.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Porady, problemy techniczne - tematy ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Porady, problemy techniczne - tematy ogólne


MercedesE 220

23 000

2008r.

209 000 km

lubelskie

MercedesML 280

39 900

2008r.

274 259 km

mazowieckie

MercedesGLC 250

143 900

2018r.

95 000 km

mazowieckie

MercedesGLC 200

179 850

2020r.

58 900 km

wielkopolskie

MercedesGLE 350

166 000

2018r.

51 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System