Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa C ) Uszkodzony sterownik silnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa C ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stachumarkus9292

Debiutant



Dołączył: 12 Sty 2021
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Mercedes W176 AMG Line
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Sty 2021, 19:51
Temat postu:

Uszkodzony sterownik silnika


Witam

Mercedes C220 W203 2001r. 2.2CDI Coupe

Jakiś czas temu zatkał mi się odpływ przy kielichu po stronie sterownika silnika i z związku z tym zalał mi się sterownik silnika, nie widziałem tego i chciałem odpalić auto ale nie odpalił. Wentylator włączał się na najwyższe obroty, ale po wyciągnięciu wody, udrożnieniu odpływu i wysuszeniu całego serownika itd. auto odpala. Problem dalej jest z niedziałającymi wycieraczkami, brak klaksonu, na desce ciągle się świecą włączone światła drogowe, kiedy w lampach nie świecą i nie da się ich włączyć, no i nie działają kierunkowskazy z przodu. Kupiłem sterownik o identycznych numerach, ale auto nie chce na nim odpalić. Czy trzeba programować sterownik z innego auta?
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Wto 12 Sty 2021, 20:58
Temat postu:

Re: Uszkodzony sterownik silnika


Cześć
stachumarkus9292 napisał:

Jakiś czas temu zatkał mi się odpływ przy kielichu po stronie sterownika silnika

Przyznam, że nie bardzo kojarzę o jaki "kielich" i "odpływ przy kielichu" chodzi...
stachumarkus9292 napisał:
i z związku z tym zalał mi się sterownik silnika, nie widziałem tego i chciałem odpalić auto ale nie odpalił. Wentylator włączał się na najwyższe obroty, ale po wyciągnięciu wody, udrożnieniu odpływu i wysuszeniu całego serownika itd. auto odpala.

Czy chodzi o to, że woda z odpływu na podszybiu zalała skrzynkę w której są bezpieczniki i sterowniki? Nie tobie pierwszemu. Niektóre wersje miały taką osłonę od góry - jak kupiłem swoją 203 to zaraz zamówiłem i założyłem. I miałem spokój z wodą.

stachumarkus9292 napisał:
Problem dalej jest z niedziałającymi wycieraczkami, brak klaksonu, na desce ciągle się świecą włączone światła drogowe, kiedy w lampach nie świecą i nie da się ich włączyć, no i nie działają kierunkowskazy z przodu. Kupiłem sterownik o identycznych numerach, ale auto nie chce na nim odpalić. Czy trzeba programować sterownik z innego auta?

Znowu nie wiem, jaki sterownik kupiłeś. Bo tam może być ich kilka. Pisałeś o sterowniku silnika, teraz przeskakujesz na jakiś inny, nie wiadomo jaki.
W skrzynce jest moduł tzw. "SAM" i to on jest głównie narażony na zalanie co powoduje różne problemy z różnymi rzeczami znajdującymi się w przedniej części auta.
Powrót do góry
stachumarkus9292

Debiutant



Dołączył: 12 Sty 2021
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Mercedes W176 AMG Line
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Sty 2021, 12:15
Temat postu:

Re: Uszkodzony sterownik silnika


Gerri napisał:

Czy chodzi o to, że woda z odpływu na podszybiu zalała skrzynkę w której są bezpieczniki i sterowniki? Nie tobie pierwszemu. Niektóre wersje miały taką osłonę od góry - jak kupiłem swoją 203 to zaraz zamówiłem i założyłem. I miałem spokój z wodą.

Mam osłonę ale odpływ się zatkał woda podeszła aż do sterownika i modułu SAM. Wyciągnąłem stamtąd ok. 2,5l wody. Dlatego zalał się sterownik i możliwe, że ten moduł SAM, o którym napisałeś

Gerri napisał:

Znowu nie wiem, jaki sterownik kupiłeś. Bo tam może być ich kilka. Pisałeś o sterowniku silnika, teraz przeskakujesz na jakiś inny, nie wiadomo jaki.


Ciągle piszę o tym samym, czyli o tym


Gerri napisał:

W skrzynce jest moduł tzw. "SAM" i to on jest głównie narażony na zalanie co powoduje różne problemy z różnymi rzeczami znajdującymi się w przedniej części auta.


Właśnie możliwe, że moduł SAM się zepsuł. Bo jakby uszkodził się serownik silnika to może auto by nie odpalało.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa C ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa C »

Opinie o samochodach Mercedes klasa C - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa C ) Porady, problemy techniczne


MercedesGL 450

62 990

2007r.

205 106 km

pomorskie

MercedesA 180

13 990

2008r.

198 000 km

małopolskie

MercedesCL 55 AMG

129 999

2012r.

183 000 km

pomorskie

MercedesE 250

44 000

2013r.

245 000 km

lubelskie

MercedesB 170

24 900

2009r.

193 125 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System