Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa CLK ) W 209 .Klapy nawiewu .brak nawiewu na szybe czolowa



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mercedesclk500

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2020
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Inverness-Shire
Posiadane auto: Mercedas a class 169
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 16 Sty 2021, 19:11
Temat postu:

W 209 .Klapy nawiewu .brak nawiewu na szybe czolowa


Witam .mam problem mianowicie mam.wersje clk anglik prawa strona kierownica .po jakims czasie zima widze ze strona pasazera szyba czolowa nie odmraza sie do konca widze ze strona kierowcy prawa strona dmucha ladnie lewa strona o polowe mniej .zrobilem test klap i jena jak pisze nie otwiera sie do konca .nie bylo zadnego dzwieku z pod deski chodzi mi o dzwiek zebatki lub ścięgna do tego motorku stepper..wszystkie nawiewy chodza dobze .pare dni temu uslyszalem dzwiek pod deska wydobywa sie w okolicach srodka deski rozdzielczej.i teraz pytanie czy musze zwalac cala deske czy mozna sie dostac jakos bez sciagania calej dechy ? Mysle ze motorek od odmrazania szyb sie nadaje do wymiany ten u gory .prosze o opinie moze numery czesci lub linki do sklepu z czesciami .thanks
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sob 16 Sty 2021, 23:19
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) W 209 .Klapy nawiewu .brak nawiewu na szybe czolowa


Niestety - producent przewiduje wyjęcie deski rozdzielczej do wymiany tego silniczka.

W mojej 203 wymieniałem silniczki dwukrotnie - w tym jeden raz właśnie z nadmuchu na szybę (ale przed kierowcą)
Uznałem, że silniczek z demontażu to dobry pomysł, jednak po około roku okazało się, że jednak nie Sad
Już miałem dosyć ściągania dechy (tak ok. 5-6 godzin samemu "pod klucz") i poszedłem w półśrodek. Zauważyłem, że w czasie normalizacji silniczków ta klapa przez moment otwiera się do końca. W tym momencie wyłączyłem stacyjkę a następnie przez otwór licznika odłączyłem od silniczka wtyczkę. Tak więc pozostał on na stałe w pozycji otwartej. Ponieważ wydajność dmuchawy w tych typach jest spora okazało się, że rozwiązanie nie sprawia kłopotów w codziennej eksploatacji. Pozostałe silniczki działały prawidłowo, a stały nadmuch na szybę przed kierowcą nie osłabiał w znaczący sposób pozostałych nawiewów. Jeżeli nie chcesz inwestować to możesz taki pomysł rozważyć.
Powrót do góry
Mercedesclk500

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2020
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Inverness-Shire
Posiadane auto: Mercedas a class 169
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 16 Sty 2021, 23:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) W 209 .Klapy nawiewu .brak nawiewu na szybe czolowa


Mysle ze to dobra opcja tak zrobic zostawic otwarty i tyle tylko ja mam licznik nie po stronie europerskiej czyli anglia .ciekawe czy bym sie dostal.od strony schowka ? Jak zostawiles otwarty nie bylo potem problemu z wydobywaniu sie dzwieku? Jest mozliwosc przez komputer diagnostyczny do mercedesa wylaczyc dany silniczek zeby nie otwieral sie zamykal ? Wydaje mi sie ze chyba ktos tak zrobil bo auto mam 3 miesiac i nie bylo dzwieku wcxesniej a nie dmuchalo.tak mocno jak strona kierowcy .ostatnio dalem auto.na wymiane zawieszenia i mechanik podlaczyl kompa i zresetowal. Wszystkie bledy i mysle po tamtym resecie zaczelo halasowac .dziekuje za pomoc .

Ostatnio zmieniony przez Mercedesclk500 dnia Nie 17 Sty 2021, 00:01, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sob 16 Sty 2021, 23:58
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) W 209 .Klapy nawiewu .brak nawiewu na szybe czolowa


Mój też był angielski, ale to nie ma znaczenia. Ja miałem uszkodzony silniczek przed kierowcą (i po wyjęciu licznika było dojście do wtyczki) a ty masz uszkodzony przed pasażerem i nie wiem jak będzie z dojściem. Ale można usunąć schowek i chyba będzie dojście. Akurat to nie jest dużo roboty a na pewno mniej niż wyjęcie deski.
Powrót do góry
Mercedesclk500

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2020
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Inverness-Shire
Posiadane auto: Mercedas a class 169
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 17 Sty 2021, 00:04
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) W 209 .Klapy nawiewu .brak nawiewu na szybe czolowa


Mysle ze to dobra opcja tak zrobic zostawic otwarty i tyle tylko ja mam licznik nie po stronie europerskiej czyli anglia .ciekawe czy bym sie dostal.od strony schowka ? Jak zostawiles otwarty nie bylo potem problemu z wydobywaniu sie dzwieku? Jest mozliwosc przez komputer diagnostyczny do mercedesa wylaczyc dany silniczek zeby nie otwieral sie zamykal ? Wydaje mi sie ze chyba ktos tak zrobil bo auto mam 3 miesiac i nie bylo dzwieku wcxesniej a nie dmuchalo.tak mocno jak strona kierowcy .ostatnio dalem auto.na wymiane zawieszenia i mechanik podlaczyl kompa i zresetowal. Wszystkie bledy i mysle po tamtym resecie zaczelo halasowac .dziekuje za pomoc .
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 17 Sty 2021, 00:04
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa CLK »

Opinie o samochodach Mercedes klasa CLK - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne


MercedesE 220

43 900

2010r.

209 147 km

śląskie

MercedesE 220

176 900

2020r.

97 000 km

mazowieckie

MercedesGL 450

62 990

2007r.

205 106 km

pomorskie

MercedesE 220

93 900

2016r.

238 100 km

mazowieckie

MercedesE 220

249 777

2022r.

68 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System