Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa CLK ) Problemy z odpalaniem auta - prawdopodobnie elektronika.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dannyelo

Czytelnik



Dołączył: 03 Mar 2021
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Mercedes CLK 270 CDI 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 03 Mar 2021, 22:35
Temat postu:

Problemy z odpalaniem auta - prawdopodobnie elektronika.


Witam.
Przykro mi, że mój drugi post na forum musi dotyczyć problemu z moim Mercedesem.

Jestem właścicielem modelu CLK z 2005 roku, silnik do 2.7 CDI - automatyczna skrzynia biegów. Od jakiegoś tygodnia borykam się z poważnym problemem.
Auto po dojechaniu na parking nagle zgasło. Przy ponownej próbie uruchomienia nie dało się przekręcić kluczyka w stacyjce. Po wyjściu z auta(spieszyłem się) chciałem zamknąć centralny zamek pilotem, ale auto również nie reagowało.
Wyglądało jakby samochód nie miał zasilania. Po powrocie spróbowałem ponownie odpalić auto oraz zamykać/otwierać centralnym i ten sam efekt - brak prądu - co ciekawe klapa bagażnika otwierała się normalnie z pilota.
Pomyślałem, że przyczyną mogą być baterie w pilocie, ale wymiana nic nie dała. Kolejnym punktem była wymiana akumulatora, ale to również nie poprawiło sytuacji. Podejrzewałem uszkodzony kluczyk, ale Pan z serwisu podpiął go pod komputer i stwierdził, że wszystkie statusy w pilocie są OK - zasugerował, abym pojechał wykręcić stacyjkę i przywiózł do testu. To było na drugi dzień - auto ponad dobę stało na parkingu. Na powrocie zajechałem do auta na parking sprawdzić w jaki sposób dostać się do stacyjki i coś mnie ruszyło, żeby spróbować otworzyć auto pilotem - o dziwo się udało, więc pomyślałem, że może odpali i tak się też stało. Włożyłem kluczyki do stacyjki, przekręciłem bez problemu i odpaliłem samochód - na desce rozdzielczej zaczęły migać kontrolki i zegar wskazujący godzinę zaczął się kręcić w kółko, gdzieś po minucie auto zgasło. Wracałem do auta w ciągu 3 kolejnych dni sprawdzać ponownie akumulator, bezpieczniki i czy odpali - wygląda na to, że jak auto postoi z dobę to nabiera skądś mocy i udaje się je odpalić na kilka minut - niestety od razu po odpaleniu na desce rozdzielczej zaczynają dziać się dziwne rzeczy - zegar wskazujący godzinę kręci się w kółko a kontrolki raz się zapalają, a raz gasną jakby było jakieś zwarcie. Po tych paru minutach auto gaśnie i prąd znika z niego całkowicie jakby ten zmagazynowany zapas przez dobę się wyczerpał.

Czy ktoś z was spotkał się z podobnym problemem i ma jakieś podejrzenia co może powodować taki stan rzeczy ?
Stacyjki jeszcze nie wykręciłem bo nie mogłem się tam dostać, a poza tym wydawać by się mogło, że skoro auto odpala raz na jakiś czas to problem jest gdzieś indziej.

Pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Czw 04 Mar 2021, 03:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problemy z odpalaniem auta - prawdopodobnie elektronika.


Stacyjka FBS3 lubi „padać” właśnie jak jest zimno.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa CLK »

Opinie o samochodach Mercedes klasa CLK - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne


MercedesC 180

39 900

2011r.

162 272 km

mazowieckie

MercedesViano

25 000

2008r.

385 000 km

mazowieckie

MercedesViano

79 800

2011r.

192 000 km

mazowieckie

MercedesCLA 200

129 000

2019r.

130 000 km

pomorskie

MercedesA 180

12 800

2006r.

267 500 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System