Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Sprinter ) Ogrzewanie Sprinter 906 zimne powietrze z zewnątrz



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
m-iiiii

Czytelnik



Dołączył: 07 Mar 2021
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Sprinter 319 2015
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 07 Mar 2021, 12:25
Temat postu:

Ogrzewanie Sprinter 906 zimne powietrze z zewnątrz


Posiadam Spintera 906 319 CDI 2015, jestem pierwszym właścicielem. Od dawna mam w nim problem z ogrzewaniem. W zimie w zasadzie przeważnie kabinę webastem dogrzewałem.

Nawiewy górne- tak jakby tam szło tylko zimne powietrze z zewnątrz. Tak ma być? Zimne z zewnątrz idzie także jak dam obieg wewnętrzny.
Pokrętło od ustawienia gdzie powietrze ma iść- jak daję tylko na nogi to to dalej idzie na nawiewy środkowe (+ nogi). Daję na szybę- idzie na środek i szybę. Zacząłem rozbierać deskę aby sprawdzić czy klapki chodzą, silniczki sterujące działają. Zdemontowałem je i ręcznie tak jakby klapy w środku chodziły. Tak w nich jest? (W innych autach z którymi mam do czynienia jak ustawiam nogi to idzie tylko na nogi). Nie wiem czy kontynuować wydzieranie nagrzewnicy-czy te nawiewy tak mają chodzić a np. spróbować termostat zmienić.
W długiej trasie gorące powietrze idzie ale jakbym nie ustawił pokrętła od nawiewu to 80% idzie na środek. Po odpaleniu na mrozie powiedzmy -10 trzeba przejechać dobre kilkanaście kilometrów aby nagrzać kabinę.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 07 Mar 2021, 14:11
Temat postu:

Re: Ogrzewanie Sprinter 906 zimne powietrze z zewnątrz


m-iiiii napisał:
Posiadam Spintera

My ciebie również witamy kolego!
Niestety - na podstawie podanych informacji nie można udzielić odpowiedzi. W tym modelu są rózne rodzaje systemu ogrzewania/wentylacji. Od prostego ogrzewania z mechanicznym rozdziałem powietrza poprzez ogrzewanie z klimatyzacją skończywszy na automatycznym ogrzewaniu z klimatyzacją, gdzie rozdział powietrza i regulacja temperatury odbywa się na zasadzie elektrycznej. Dodatkowo obecność webasto zmienia ilość i rodzaj uszkodzeń mogących wpływać na temperaturę powietrza w kabinie. W niektórych układach jest pompka obiegowa - ona ma także "swoje za uszami".
W niektórych autach jest dodatkowa nagrzewnica elektryczna wspomagająca podstawowy układ ogrzewania w momencie jak silnik jest zimny. Jak widzisz - na podstawie domysłów możemy sobie pisać długo i ciekawie...
Już dawno minęły czasy pierwszych CDI kiedy dobre nagrzanie kabiny było prawie niemożliwe. Sprawny 906 nagrzewa się bardzo szybko.
Powrót do góry
m-iiiii

Czytelnik



Dołączył: 07 Mar 2021
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Sprinter 319 2015
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 07 Mar 2021, 16:19
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Ogrzewanie Sprinter 906 zimne powietrze z zewnątrz


Mam taki panel jak na zdjęciu- podstawowa klimatyzacja bez strefy dla pasażera.


Wspominałem o Webasto- jest to system suchy bez podpięcia do silnika i bez ingerencji w klapy itp. (ciepło całkowicie niezależne od układów samochodu)

Nagrzewnicy elektrycznej tam nie widzałem- mam obecnie pościągane osłony itp. bo przymierzałem się do wyciągnięcia całości ale widzę że to i bardziej skomplikowana operacja i zacząłem się zastanawiać czy to ma sens jak klapy i silniczki chyba chodzą....

Czy w sprinterach jest może takie rozwiązanie że na środkowe nawiewy idzie cały czas powietrze nieogrzane z zewnątrz? I na zimę po prostu te nawiewy się zamyka? Podobnie jest np. w BMW tam na szybę można mieć inną temperaturę puszczoną niż na resztę auta... Tylko u mnie cały czas to zimne powietrze... A nie mam już pojęcia czy to usterka czy tak ma być.... czy zaczynać od termostatu jednak.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 07 Mar 2021, 17:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Ogrzewanie Sprinter 906 zimne powietrze z zewnątrz


Podeślij VIN tego auta. Jest zbyt dużo niewiadomych.
Powrót do góry
m-iiiii

Czytelnik



Dołączył: 07 Mar 2021
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Sprinter 319 2015
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 07 Mar 2021, 17:57
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Ogrzewanie Sprinter 906 zimne powietrze z zewnątrz


WDB9066331S872775
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 07 Mar 2021, 17:57
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 07 Mar 2021, 20:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Ogrzewanie Sprinter 906 zimne powietrze z zewnątrz


m-iiiii napisał:
WDB9066331S872775

To jest 2014, a biorąc pod uwagę rok produkcji to nawet 2013
Masz zamontowaną pompkę obiegową o której wspomniałem. Jej zadaniem jest wymuszać lepszy obieg wody przez nagrzewnicę. Jak jest uszkodzona, to łopatki wirnika skutecznie tłumią przepływ. Psują się na tyle często, że można od niej zacząć. Pompka ma silniczek bezszczotkowy, jedną z usterek jest zatarcie wirnika. Wtedy nie ma siły ruszyć. Silniczek jest na prąd stały. Wystarczy podać plus i minus zwracając uwagę na polaryzację. Znaczki są na obudowie. Wygląda tak:

Z tego, co pamiętam jest gdzieś z tyłu, za silnikiem, na ścianie grodziowej.
EDIT:
Znalazłem nawet obrazek:

m-iiiii napisał:
Czy w sprinterach jest może takie rozwiązanie że na środkowe nawiewy idzie cały czas powietrze nieogrzane z zewnątrz?

Tak to jest rozwiązane, i nie tylko w Sprinterze. Otóż wielu ludzi (zwłaszcza starszych) źle reaguje na gorące powietrze dmuchające do kabiny przy ustawieniu na "max" temperatury. Zwłaszcza jak dmucha prosto w twarz, co może prowadzić nawet do omdlenia. Dlatego można sobie włączyć dmuchanie na twarz zimnym w czasie gdy reszta człowieka pławi się w ciepełku.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Sprinter »

Opinie o samochodach Mercedes Sprinter - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne


MercedesA 180

109 850

2019r.

34 500 km

wielkopolskie

MercedesA 160

18 900

2009r.

189 217 km

mazowieckie

MercedesA 180

13 990

2008r.

198 000 km

małopolskie

MercedesA 140

5 990

1999r.

191 200 km

wielkopolskie

MercedesC 180

16 000

1996r.

296 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System