Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Pobór prądu na postoju



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Brunero

Czytelnik



Dołączył: 19 Mar 2021
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: a klasa 2007 rok 2.0 cdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Mar 2021, 19:06
Temat postu:

Pobór prądu na postoju


Dzień dobry

Mercedes A-klasa w169 2007 2.0 cdi 82KM. Po pomiarach miernikiem znalazłem złodzieja prądu to bezpiecznik numer 5 odpowiedzialny za klimatyzację i sterowanie ogrzewaniem. Alternator ładuje prawidłowo, akumulator wymieniony kilka miesięcy temu. Przyczyn może być wiele ale może ktoś miał podobny problem, chętnie bym sprawdził przekaźnik klimatyzacji ale nie wiem gdzie dokładnie go szukać i który to jest (może ktoś zna numer przekaźnika). Chętnie skorzystam ze wskazówek od czego zacząć i jak się do tego zabrać

Pozdrawiam
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pią 19 Mar 2021, 22:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Pobór prądu na postoju


Mógłbyś przedstawić, jak zabierałeś się za ten pobór prądu? Bo twoje auto ma już instalację opartą na CAN, a w tym przypadku przy pomiarze prądu spoczynkowego trzeba uwzględnić tzw. "czas usypiania sieci" który może trwać kilka, a w niektórych przypadkach nawet kilkanaście minut. Akuratnie nie mam przed nosem schematu tego auta, ale zazwyczaj tak jest, że układ ogrzewania i klimatyzacji nie posiada podłączenia bezpośrednio do plusa tak więc nie może w związku z tym doić akumulatora na postoju. Chyba że na pokładzie jest Webasto - to wtedy tak.
Powrót do góry
Brunero

Czytelnik



Dołączył: 19 Mar 2021
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: a klasa 2007 rok 2.0 cdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Mar 2021, 23:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Pobór prądu na postoju


Webasto nie mam, zrzuciłem kleme minusową i wpiołem się szeregowo miernikiem, czekałem aż wszystko się uśpi i siedząc w środku (drzwi zamknięte) wyjmowałem po kolei bezpieczniki. Miernik pokazywał cały czas 0,25A dopiero jak wyjąłem ten bezpiecznik spadło do 0,04-0,05 .
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pią 19 Mar 2021, 23:51
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Pobór prądu na postoju


Niby to co piszesz jest sensowne, ale trzeba tu zaznaczyć, że wyjmowanie bezpieczników powoduje ponowne wzbudzenie sieci CAN. Niemiaszki proponują „bezinwazyjny” pomiar tego prądu - bez wyjmowania bezpieczników. Otóż wystarczy zmierzyć spadek napięcia na każdym z bezpieczników żeby wykryć „felerny” obwód.
Powrót do góry
Brunero

Czytelnik



Dołączył: 19 Mar 2021
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: a klasa 2007 rok 2.0 cdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Mar 2021, 23:58
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Pobór prądu na postoju


Faktycznie przy włożeniu niektórych z powrotem system się pobudzał, czekałem aż się uśpi i dalej. Spróbuje zmierzyć bez wyjmowania czyli małymi otworami na górze bezpieczników, mam pytanie jak ustawić miernik tak samo jak mierzyłem szeregowo?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 19 Mar 2021, 23:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sob 20 Mar 2021, 00:01
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Pobór prądu na postoju


Jak nie zapomnę to jutro coś znajdę na ten temat.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sob 20 Mar 2021, 21:34
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Pobór prądu na postoju


No to znalazłem obrazek.

Trochę matematyki jest potrzebne. Woltomierz ustawiamy na jak najmniejszy zakres. I tu mamy przykład: jak woltomierz pokazuje spadek napięcia 100 mikrowoltów i mierzymy go na bezpieczniku 30 amperów, to z tabelki wyciągamy sobie dla bezpiecznika 30A wartość 1,77 milioma, podstawiamy to do wzoru i otrzymujemy wartość prądu który ucieka przez ten bezpiecznik. Tak to wygląda w zamyśle inżynierów z Mercedesa. Do zastosowań praktycznych wystarczające jest, że pomiar wykaże nam jakikolwiek spadek napięcia. Mamy wtedy sygnał, że na tym konkretnym bezpieczniku coś się dzieje i ten obwód trzeba sprawdzić.
Powrót do góry
Brunero

Czytelnik



Dołączył: 19 Mar 2021
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: a klasa 2007 rok 2.0 cdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 18 Kwi 2021, 10:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Pobór prądu na postoju


Problem znaleziony, winnym był panel sterowania ogrzewaniem foteli, panel ten łączy się gdzieś w wiązce z klimatyzacją i dla tego bezpiecznik nr 5 wskazywał pobór. Po odłączeniu wtyków do tego panela pobór ustał, na razie siedzenia są odłączone ale używana część nie jest droga także koszt naprawy nie wielki, pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki


MercedesVito

155 900

2020r.

87 000 km

mazowieckie

MercedesC 180

39 900

2011r.

162 272 km

mazowieckie

MercedesA 180

92 600

2021r.

58 000 km

mazowieckie

MercedesGLC 220

136 500

2019r.

49 000 km

mazowieckie

MercedesGL 450

45 777

2006r.

284 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System