Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa E ) Oświetlenie zegarów w211



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kd_dolores

Czytelnik



Dołączył: 07 Kwi 2021
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): włocławek
Posiadane auto: mercedes w211 e200 1.8l
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Kwi 2021, 12:36
Temat postu:

Oświetlenie zegarów w211


Dzień dobry wszystkim. Nadmienię iż temat oświetlenia przeszukałem już nie raz niestety nieskutecznie stąd moja obecność na forum z nadzieją że ktoś kiedyś spotkał się z podobnym kłopotem. Teraz do rzeczy. sytuacja wygląda następująco Mercedes w211 2002r 1.8 benzyna. Zgasły kiedyś liczniki, zegary mniej więcej pół roku temu. Jeździłem po różnych magikach, ale nikt nie ma pojęcia co się stało. Jedynym pomysłem było powtarzanie iż ten model ma właśnie bolączkę z zegarami, a naprawa około 500pln. Trochę mnie to wstrzymywało, aż pewnego dnia pod wpływem natchnienia sprawdziłem po raz nie wiem już który bezpieczniki, tym razem pod maską te po lewej stronie. Ku mojemu zdziwieniu po wyjęciu bezpiecznik nr 64 cała tablica łącznie z radiem odzyskała blask w postaci podświetlenia. Radość moja trwała kilka dni, po czym znów nastała ciemność. I tak od kilku miesięcy, jeśli już mnie znudzi ciemność, lub jadę gdzieś w trasę wyjmuję bezpiecznik i robię Sobie jasno na desce. Jakiś czas cieszę się tym po czy przy którymś wsiadaniu do auta stwierdzam że znów jest ciemni. Dodam że czasami zegary zawieszą się i wtedy podświetlenie deski i radia jest zawsze, z tym że nie działa wtedy multifunkcja na kierownicy, temperatura się nie zmienia, nie przybywa kilometrów poprostu nic się nie zmienia. przy czym prędkościomierz i obrotomierz działają, paliwo i temperaturę pokazuje. Wyjmę i włożę bezpiecznik nr64 i wszystko na chwilę działa normalnie .Będę bardzo wdzięczny za sugestie bo trochę mnie to już męczy. Pozdrawiam
Powrót do góry
Fergul 11

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Gru 2015
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ennis
Posiadane auto: Qashqai,I40,SLK,BMW F800ST
Piwa: 9/3
Wysłany: Sro 07 Kwi 2021, 23:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Oświetlenie zegarów w211


Czesc
No to masz piekny indywidualny przypadek zwarcia pod wplywem drgan auta podczas jazdy .
Chcesz zeby zdiagnozowac ci gdzie wystepuje zwarcie przez internet ?
To musi zrobic autoelektryk , kabel po kabelku , albo trafi "od strzala" albo bedzie sie bawil w poszukiwanie pol dnia lub caly.
Masz gdzies w wiazce + na mase i pali bezpiecznik .Zabierz auto do elektryka i opowiedz mu to samo co nam napisales , powodzenia w szybkiej diagnozie i taniej naprawie .
Tak mi jeszcze przyszlo do glowy , sprawdz w skrzynce jakiej wartosci bezpiecznik ci sie przepala , a jaki powinien byc zainstalowany wedlug schematu .

Z ta typowa usterka to zdaje sie ze chodzilo o "zimne luty " na plycie montazowej zegarow , ale to raczej problem skody byl nie mercedesa.
Powrót do góry
kd_dolores

Czytelnik



Dołączył: 07 Kwi 2021
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): włocławek
Posiadane auto: mercedes w211 e200 1.8l
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Kwi 2021, 08:15
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Oświetlenie zegarów w211


Witam ,kłopot w tym że żaden bezpiecznik się nie przepala. Sprawdziłem wartości bezpieczników i są ok. bezpiecznik o którym piszę nr64 poprostu wyjmuję na dwie sekundy i wkładam na miejsce. A drgania, no nie wiem bo czasami jest tak iż wyjmę bezpiecznik i włożę, auto zamknę, pójdę do domu, wracam a liczniki z całym kokpitem już nie świecą. Dziwne bo ten bezpiecznik odpowiada między innymi za włącznik świateł.
Powrót do góry
Fergul 11

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Gru 2015
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ennis
Posiadane auto: Qashqai,I40,SLK,BMW F800ST
Piwa: 9/3
Wysłany: Czw 08 Kwi 2021, 23:01
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Oświetlenie zegarów w211


A ,, no to czytajac nie zrozumialem tematu , mea culpa .
"wyjmujesz bezpiecznik" na 2-3 sek i oswietlenie wraca , skleja jakis przekaznik ?
Tak czy inaczej temat do rozkminki dla elektryka , multimetrem musi pomierzyc wartosci pradu na koncowkach porownac ze schematem .
Bezpiecznik od wlacznika swiatel ......moze to jest jakis trop ?
Sam widzisz ze to takie " zgaduj zgadula w ktorej rece zlota kula"
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa E »

Opinie o samochodach Mercedes klasa E - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa E ) Porady, problemy techniczne


MercedesS 55 AMG

49 900

2001r.

163 291 km

pomorskie

MercedesML 280

39 900

2008r.

274 259 km

mazowieckie

MercedesGLA 220

87 900

2015r.

63 000 km

wielkopolskie

MercedesA 180

109 850

2019r.

34 500 km

wielkopolskie

MercedesC 180

14 500

2004r.

273 893 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System