Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z centralnym zamkiem.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
labaj

Debiutant



Dołączył: 01 Kwi 2017
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chocianów
Posiadane auto: mercedes a klasa w168 1,7 cdi
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 09 Lip 2021, 19:00
Temat postu:

Problem z centralnym zamkiem.


Witam
Samochód Mercedes A klasa w168 1,7 cdi.
Problem z otwieraniem zamka z pilota, mianowicie gdy na dworze jest sucho i nie pada deszcz to wszystko działa, kluczykiem otwieram i zamykam wszystkie drzwi i alarm sie uzbraja i rozbraja, gdy zacznie padać deszcz i jest duża wilgotność to już klapa, nie samochód nie reaguje na pilota i nie otwiera drzwi ani nie rozbraja alarmu, pompki też nie słychać. jak otwieram drzwi kluczykiem to zaraz włącza się alarm.
Jak powróci sucha pogoda to wszystko wraca do normy i działa wszystko.
Proszę o radę co może być przyczyną takiego zachowania i co można z tym zrobić, bo w ogóle nie mogę użytkować samochodu podczas deszczu.
Z góry dzięki
Powrót do góry
labaj

Debiutant



Dołączył: 01 Kwi 2017
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chocianów
Posiadane auto: mercedes a klasa w168 1,7 cdi
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 10 Lip 2021, 10:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z centralnym zamkiem.


Zapomniałem napisać że jest centralny jest sterowany pneumatycznie i pompka jest w bagażniku.
Czy sterownik odbierający impuls z kluczyka też jest w bagażniku przy pompce?
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4811
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 11 Lip 2021, 18:02
Temat postu:

Re: Problem z centralnym zamkiem.


labaj napisał:
gdy na dworze jest sucho i nie pada deszcz to wszystko działa, kluczykiem otwieram i zamykam wszystkie drzwi i alarm sie uzbraja i rozbraja,

Tzn. kluczykiem - czy oryginalnym pilotem? Bo raz piszesz tak, a za chwilę inaczej.
Drugi kluczyk jak się zachowuje? Masz wersję na fale radiowe czy na podczerwień?
Powrót do góry
labaj

Debiutant



Dołączył: 01 Kwi 2017
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chocianów
Posiadane auto: mercedes a klasa w168 1,7 cdi
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 12 Lip 2021, 17:57
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z centralnym zamkiem.


Tak więc reasumując to gdy popada deszcz to nie otwiera z pilota więc muszę użyć kluczyka którym otwieram drzwi od strony kierowcy no i włacza mi się alarm. Oczywiście nie mogę odpalić samochodu. po ostatnich burzach minęły 3 dni i centralny dalej nie działa. Sprawdziłem bezpiecznik, jest ok, Nie wiem gdzie jest przekaźnik, gdzieś wyczytałem że po prawej stronie w komorze silnika, odkręciłem klapkę z 3 torxami i jest ta pełno wszystkiego, jakieś sterowniki i być może za nimi są przekaźniki. na tą chwilę sprawdziłem tylko silniczek pompki i jest ok (podłączyłem 12V) czy płytka w pompce działa tego nie wiem bo nie wiem jak ją sprawdzić. nie wiem czy można podać gdzieś napięcie. na pewnona jednym przewodzie jest napięcie, ale jak to wszystko działa to nie wiem. na razie chcę kupić zestaw pompkę i elektronikę i podmienić, może to coś da. jak nie to będę musiał rozbebeszyć i szukać przekaźnika. Przy okazji czy wie ktoś gdzie na pewno jest ten przekaźnik oraz jak można sprawdzić pompkę (zestaw silniczek plus elektronika, schowane w obudowie z pianki). Ponoć sterownik jest na licznikiem, ale co gdzie poczytam to mam coraz więcej wątpliwości.
Może ktoś podpowie jak krok po kroku sprawdzić układ centralnego zamka.
Tak jak pisałem sprawdziłem bezpiecznik, reszta to niewiadoma bo nie wiem gdzie przekaźnik i co po kolei sprawdzać.
Pozdrawiam
Dzięki za zainteresowanie.
Powrót do góry
labaj

Debiutant



Dołączył: 01 Kwi 2017
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chocianów
Posiadane auto: mercedes a klasa w168 1,7 cdi
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 13 Lip 2021, 18:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z centralnym zamkiem.


Postaram się napisać co udało mi się ustalić.
Wymieniłem pompkę lecz nic to nie dało.
Wreszcie ustaliłem gdzie jest przekaźnik od centralnego zamka, dla tych co też szukają, jest on w przestrzeni silnika po prawej stronie, patrząc w stronę jazdy, jest tam pokrywa, należy odkręcić 3 śruby torx i zdjąć pokrywę. żeby dostać się do przekaźników, nikt tego nie napisał i to powoduje zamieszanie i następne prośby o lokalizację tych przekaźników, trzeba wyjąć sterownik ABS i BAS oraz drugi sterownik chyba komputer albo coś nie wiem od czego, może ktoś podpowie i w tedy dopiero możemy dobrać się do przekaźników. Jeżeli wiemy gdzie są to jest możliwość sprawdzenia napięć i przejść od strony pasażera w kabinie, trzeba odciągnąć wykładzinę i mamy dostęp do przekaźników od tyłu, lecz nie można ich wyjąć.
Ja wyjąłem przekaźnik nr 6 od centralnego zamka i sprawdziłem, okazał się dobry. stwierdziłem że po podłączeniu akumulatora (oczywiście zaraz włącza się alarm) naciskając na pilota z przekaźnikiem nic się nie dzieje, wnioskowałem, że nie ma wysterowania więc zrobiłem bajpas żeby zasilić wyjście przekaźnika i dalej nic. czyli brak wysterowania przekaźnika jest spowodowane czymś czego jeszcze nie wiem. Ale robiąc bajpas i podając napięcie na wyjście przekaźnika coś się powinno dziać, nie dzieje się nic, dalej alarm wyje.
nie wiem już co robić i co sprawdzić.
Wcześniej rozkręciłem i zdjąłem licznik, za którym niektórzy pisali że powinien być sterownik od centralnego, ale tam nic nie ma.
poradźcie co dalej robić, mam rozkręcone pół samochodu i nic nie ustaliłem.
Dlaczego nadal nie mogę otworzyć samochodu z pilota?
Co jeszcze sprawdzić?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 13 Lip 2021, 18:56
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
labaj

Debiutant



Dołączył: 01 Kwi 2017
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chocianów
Posiadane auto: mercedes a klasa w168 1,7 cdi
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 13 Lip 2021, 19:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z centralnym zamkiem.


Właśnie dostałem sugestię od pewnego gościa mianowicie proponuje zobaczyć pod wykładzinę pod kierowcą tam powinien być moduł od centralnego, który mógł zawilgotnieć i to powoduje awarię.
Co o tym sądzicie, czy faktycznie coś tam jest?
Napiszcie proszę zanim zacznę demolkę podłogi.
Powrót do góry
labaj

Debiutant



Dołączył: 01 Kwi 2017
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chocianów
Posiadane auto: mercedes a klasa w168 1,7 cdi
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 13 Lip 2021, 19:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z centralnym zamkiem.


Właśni sprawdziłem po stronie kierowcy pod wykładziną nic nie ma, chyba że źle zrozumiałem bo gość napisał pod nogami i nie wiem co to znaczy.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4811
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Wto 13 Lip 2021, 21:57
Temat postu:

Re: Problem z centralnym zamkiem.


Gerri napisał:
Drugi kluczyk jak się zachowuje? Masz wersję na fale radiowe czy na podczerwień?

Jak widać na te pytania odpowiedzi nie uzyskałem. Tak się miotasz i miotasz, niby chcesz pomocy, ale i tak cały czas robisz wszystko po swojemu. Szukasz nie wiadomo gdzie jakiegoś przekaźnika od centralnego zamka, ale tak "na zdrowy rozum" to się zastanów: przecież układ centralnego zamka nie może być zasilany przez przekaźnik z prostego powodu - musi być cały czas pod napięciem żeby w każdej chwili zareagować na sygnał z kluczyka. Układ wygląda tak, że cały "mózg" centralnego zamka jest w liczniku. Nie "w module za licznikiem" tylko własnie w liczniku. To on zbiera sygnały z wyłączników w drzwiach, uruchamia migacze, i to on kontaktuje się z pompką centralnego i odbiera sygnały z modułu immobilizera. Bo to moduł immobilizera (usytuowany w okolicy kolumny kierowniczej) odbiera sygnał emitowany z kluczyka po naciśnięciu przycisku na pilocie. Założyłem, że masz bardziej popularny w tym aucie kluczyk na fale radiowe - bo tej informacji (pomimo mojego zapytania) nie otrzymałem. Czasami rzeczywiście jest moduł za licznikiem, ale nie jest to moduł centralnego zamka tylko moduł immobilizera.
labaj napisał:
nie dzieje się nic, dalej alarm wyje.
nie wiem już co robić i co sprawdzić.
Wcześniej rozkręciłem i zdjąłem licznik, za którym niektórzy pisali że powinien być sterownik od centralnego, ale tam nic nie ma.poradźcie co dalej robić, mam rozkręcone pół samochodu i nic nie ustaliłem.
Dlaczego nadal nie mogę otworzyć samochodu z pilota?

Bo się bierzesz do tego "od d..y strony" Jak ja mam auto i zamierzam się w nim hobbystycznie grzebać, to zaczynam od zakupu jakiegokolwiek interfejsu diagnostycznego. Żeby sprawdzić błędy, żeby podejrzeć parametry - a ty na pałę demolujesz auto beż żadnej znajomości tematu "bo ktoś tam coś w internecie napisał" Ktoś, kto zna się na temacie pewnie jeszcze mniej jak ty. Dla mnie to trochę śmieszny sposób diagnozy - bo nie wiem czym się kierowałeś wybierając spośród kilkunastu przekaźników w aucie akurat jeden a potem się dziwisz, że nie reaguje. Trudno, żeby reagował skoro jak powyżej napisałem w tym układzie nie ma przekaźnika. Nawet jak otworzysz auto kluczykiem bez rozbrojenia alarmu pilotem , to oczywiście alarm zacznie wyć, ale powinien sie uciszyć po włożeniu kluczyka do stacyjki i przekręceniu go w pozycje "zapłon"
labaj napisał:
Sprawdziłem bezpiecznik, jest ok

No i dalej nieznajomość tematu się mści. Bo całość układu centralnego zamka (licznik, pompka i moduł immobilizera) to w sumie PIĘĆ bezpieczników
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4811
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sro 14 Lip 2021, 06:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z centralnym zamkiem.


Może zacznijmy jeszcze raz - bo coś mi tu nie pasuje: czy ty opisujesz oryginalny układ centralnego zamka czy jakiś dołożony alarm. Bo wszytko co piszesz jest jakoś inaczej niż to auto miało z fabryki.
Powrót do góry
AutoMero GEJ OK!

Debiutant



Dołączył: 14 Lip 2021
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białołęka
Posiadane auto: Seat Toledo II
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Lip 2021, 15:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z centralnym zamkiem.


wymień pompkę
_________________
Jestem Gejem i prowadzę najlepszy serwis mercedesa na Białołęce w Warszawie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki


MercedesGL 320

59 900

2009r.

176 850 km

lubelskie

MercedesB 180

49 999

2015r.

217 000 km

łódzkie

MercedesC 43 AMG

154 900

2016r.

126 826 km

kujawsko-pomorskie

MercedesGLC 220

166 900

2018r.

47 000 km

mazowieckie

MercedesGLA 180

94 900

2019r.

100 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System