Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa ML ) niepoprawnie grzanie świec żarowych



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MERCEDES ML 320 CDI

Debiutant



Dołączył: 01 Paź 2020
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: ML W164 320 CDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 04 Lip 2021, 20:56
Temat postu:

niepoprawnie grzanie świec żarowych


Witam. Mam taki problem którego nie mogę rozwiązać.Pacjent ML 320 CDI V6 224 KM r.2007.
Mianowicie :
Świeca gdy jest zimna rozgrzewa się 15-20 sekund zanim jakoś tam zacznie świecić. Gdy czynność powtórzę po minucie to zapala się prawidłowo w 2 sekundy i świeci jak pochodnia. Dodam tylko , że świece i sterownik świec nowe oryginalne MB z ASO. Masa ok. Nie ma spadków napięcia. Czujnik temperatury cieczy nowy. Wie ktoś coś????jak to rozwiązać by zimna świeca za pierwszym razem świeciła prawidłowo czyli po 2 sekundach?

[/quote][/url]
Powrót do góry
notgroove

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 24 Sie 2012
Posty: 439
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3city
Posiadane auto: X164 GL450 4matic; W164 320 CDI 4matic; WG 4.7V8, W176 A180,C117 pakiet AMG
Piwa: 28/0
Wysłany: Sro 07 Lip 2021, 01:01
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) niepoprawnie grzanie świec żarowych


Może napisz w czym masz problem że sprawdzasz jak grzeją świece latem.
Już przy temperaturach +10'C świece nie są potrzebne by diesel odpalił.
_________________
X164 GL450 4MATIC
C117 CLA180 pakiet AMG
W213 E300
RAM 2500
Powrót do góry
MERCEDES ML 320 CDI

Debiutant



Dołączył: 01 Paź 2020
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: ML W164 320 CDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 07 Lip 2021, 17:28
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) niepoprawnie grzanie świec żarowych


Tak grzeją i latem i zimą. Nie ma znaczenia. Po prostu jest to nieprawidłowe i chcę wiedzieć dlaczego. Właśnie tyle sekund muszę rano podgrzewać świecę ( ok 10 sekund) by rano po nocy auto odpaliło od strzała. I wiem ,że jest to przyczyną. Wszystko inne sprawdzone milion razy przez milion mechaników.Tak więc tylko to mnie interesuje dlaczego tak jest z tymi świecami. Wrzuciłbym filmiki ale nie wiem jak to tu się robi.
Powrót do góry
MERCEDES ML 320 CDI

Debiutant



Dołączył: 01 Paź 2020
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: ML W164 320 CDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 07 Lip 2021, 17:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) niepoprawnie grzanie świec żarowych


....i moim zdaniem to mit,że latem CDI nie potrzebuje świec do poprawnego odpalenia. Sprawdziłem to. Z resztą jakby nie potrzebował to by ich nie uruchamiał. Nie dość ,że uruchamia to jeszcze podgrzewa je przez 25sekund. To też fakt sprawdzony.
Powrót do góry
MERCEDES ML 320 CDI

Debiutant



Dołączył: 01 Paź 2020
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: ML W164 320 CDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 07 Lip 2021, 17:39
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) niepoprawnie grzanie świec żarowych


Jak chcesz to sprawdzić to wykręć świecę. Wsadż w fajkę świecy. podaj masę.....i przekręć kluczyk bez odpalania, Zobaczysz ,że świeca 2 2sekundy rozgrzeje się i sterownik będzie podtrzymywał to grzanie przez ok 25 sekund i ją wyłączy. I jest to jak najbardziej poprawne. U mnie z jakiegoś powodu za pierwszym razem jest zero grzania na początku tzn. powolne rozgrzewanie aż zaświeci ok 15sekundy. co jest nieprawidłowe. Za drugim przekręceniem kluczyka jest już prawidłowo czyli w 2 sekundy świeci jak latarnia i po 25 sekundach gaśnie. I masz rację ,że do zagrzanego silnika już to nie ma znaczenia jak świeca zaczyna pracę bo zawsze odpali.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 07 Lip 2021, 17:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sro 07 Lip 2021, 21:03
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) niepoprawnie grzanie świec żarowych


notgroove napisał:

Już przy temperaturach +10'C świece nie są potrzebne by diesel odpalił.

Rzekłbym nawet, że silnik czterocylindrowy z wtryskiem Common Rail w dobrym stanie powinien odpalić przy tej temperaturze równo bez podgrzewania świec - a co dopiero szóstka.
MERCEDES ML 320 CDI napisał:
Tak grzeją i latem i zimą. Nie ma znaczenia. Po prostu jest to nieprawidłowe i chcę wiedzieć dlaczego.

Świece odpalają nie tylko dla uruchomienia silnika, ale także po uruchomieniu - ze "względów ekologicznych" żeby ograniczyć dymienie bezpośrednio po rozruchu. Grzeją jeszcze jakiś czas po uruchomieniu (najczęściej ze zmniejszoną mocą) a potem się wyłączają. Ale przy obecnej temperaturze NIE SĄ POTRZEBNE DO URUCHOMIENIA SILNIKA!
MERCEDES ML 320 CDI napisał:
Właśnie tyle sekund muszę rano podgrzewać świecę ( ok 10 sekund) by rano po nocy auto odpaliło od strzała. I wiem ,że jest to przyczyną.

No widzisz: ty wiesz swoje, a my swoje. A nie przyszło ci do głowy, że może twój silnik dostaje jakiś fałszywy sygnał i podgrzewanie jest mu konieczne żeby odpalił? Piszesz, że czujnik temperatury płynu wymieniłeś. A wiesz o tym, że tych czujników jest kilka? Czujnik dla licznika, czujnik dla komputera wtrysku, czujnik cieczy, czujnik powietrza zasysanego, czujnik temperatury zewnętrznej, czujnik temperatury powietrza za turbiną?
MERCEDES ML 320 CDI napisał:
Wszystko inne sprawdzone milion razy przez milion mechaników.

Ja też znam milion mechaników którzy potrafią tylko i wyłącznie odczytać błędy i je skasować. Bo jak byś nie wiedział, to też jest sposób naprawy. Laughing Ale jak już nie ma błędów i trzeba zinterpretować wartości z czujników to rozkładają ręce.
Znasz to? "Panie doktorze! Niech mi pan zrobi znowu EKG, bo po ostatnim tak dobrze się czułam!"
MERCEDES ML 320 CDI napisał:
....i moim zdaniem to mit,że latem CDI nie potrzebuje świec do poprawnego odpalenia. Sprawdziłem to. Z resztą jakby nie potrzebował to by ich nie uruchamiał. Nie dość ,że uruchamia to jeszcze podgrzewa je przez 25sekund. To też fakt sprawdzony.

Nie wyciągaj kolego wniosków na temat jak silnik CDI powinien działać na podstawie obserwacji silnika w swoim aucie który NA PEWNO nie działa tak, jak powinien. Pogadaj ze znajomymi - na pewno mają auta z silnikami CDI. Poproś ich, żeby wykonali rano próbę odpalenia bez grzania świec. Tak, jak benzyniaka. A potem spytaj, czy silnik od razu odpalił. Dlaczego natomiast świece grzeją, to napisałem powyżej. Kontrolka zapala się na bardzo krótki czas, żeby zasygnalizować, że cały układ jest sprawny. I tyle.
MERCEDES ML 320 CDI napisał:
I masz rację ,że do zagrzanego silnika już to nie ma znaczenia jak świeca zaczyna pracę bo zawsze odpali.

Nic takiego kolega nie napisał. Chociaż rzeczywiście jest to prawda.
Jeszcze na koniec uwaga od Moderatora: Jeżeli w dopiero co napisanym poście chcesz coś zmienić (lub coś dodać) to używaj opcji edycji. Bo na razie to wygląda tak, że "nabijasz sobie posty". Bo tak to wygląda - skoro w ciągu kilku minut napisałeś ich trzy.
Powrót do góry
notgroove

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 24 Sie 2012
Posty: 439
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3city
Posiadane auto: X164 GL450 4matic; W164 320 CDI 4matic; WG 4.7V8, W176 A180,C117 pakiet AMG
Piwa: 28/0
Wysłany: Czw 08 Lip 2021, 00:59
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) niepoprawnie grzanie świec żarowych


Dziękuję Gerri Smile Wyczerpałeś temat.

Brakuje więc nam logów w czasie rzeczywistym co się dzieje z silnikiem gdy ma problem z odpaleniem.

Kolego Mercedes...diesle mają to do siebie że nawet przy małych niesprawnościach mają kłopot z odpaleniem.
I tak jak napisał kolega Gerri. Nie ma bata by V6 nie odpalił przez świece latem. Zimą odpali na kilku świecach i się doklekocze do temperatury na plusie i zacznie pracować normalnie.
_________________
X164 GL450 4MATIC
C117 CLA180 pakiet AMG
W213 E300
RAM 2500
Powrót do góry
MERCEDES ML 320 CDI

Debiutant



Dołączył: 01 Paź 2020
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: ML W164 320 CDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 08 Lip 2021, 16:48
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) niepoprawnie grzanie świec żarowych


Hmmm. Zgadzam się ze wszystkim co napisałeś.Jednak ja tylko zapytałem o to co może być przyczyną i dlaczego świeca za pierwszym razem źle się rozgrzewa a za drugim razem już dobrze. I to mnie bardzo interesuje i byłbym wdzięczny za taką odpowiedż. Nie wiem jak to zrobić by wstawić tu oba filmiki.Podpowiecie to to zrobię i zobaczycie.


Wymienione na nowe : Czujnik temperatury cieczy i czujnik powietrza zasysanego ( ten przed przepustnicą)...innych faktycznie nie znam.

Dodam też że porównywałem grzanie świec w ten sam sposób na bliźniaczym aucie i silniku znajomego i tam świeca za każdym razem grzeje tak samo...też latem i zimą.Tak więc twierdzę,że ma to wpływ na odpalanie. Latem też. Jak popatrzeć w neta to z tym problemem w OM642 boryka się tysiące użytkowników. Biorąc pod uwagę, że każdy sprawdził wszystko i było ok to zawsze powrót jest do świec lub czegoś z nimi związanego. ....zawsze jednak chodzi o prawidłowe grzanie

Tak więc byłbym wam bardzo wdzięczny za informację co może powodować takie grzanie jak opisałem.


może tak to pokażę.

pierwsze grzanie


https://megawrzuta.pl/download/c7461459bc32396b163ca1e67e6d9cb3.html

drugie grzanie

https://megawrzuta.pl/download/f95e040a71ddfd77be5a6618eaf5343c.html
Powrót do góry
notgroove

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 24 Sie 2012
Posty: 439
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3city
Posiadane auto: X164 GL450 4matic; W164 320 CDI 4matic; WG 4.7V8, W176 A180,C117 pakiet AMG
Piwa: 28/0
Wysłany: Pią 09 Lip 2021, 00:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) niepoprawnie grzanie świec żarowych


Jeśli robisz to raz po razie to jest oczywiste że świeca nagrzeje się szybciej.
Samo grzanie świec latem nie ma wpływy na odpalenie a na efektywność spalania mieszanki i normy emisji spalin.
Dlatego też nawet w czasie jazdy mimo iż silnik jest nagrzany i jedziesz już dobrą godzinę to nadal w pewnych warunkach dodatkowo grzeją świece.
Latem możesz rozłączyć świece a silnik odpali niemal od strzała.

Ja tu nie widzę żadnego problemu z grzaniem świec. Jeśli masz problem z odpaleniem to musisz szukać innej przyczyny.
Zazwyczaj jest to problem z układem wtryskowym.
_________________
X164 GL450 4MATIC
C117 CLA180 pakiet AMG
W213 E300
RAM 2500
Powrót do góry
MERCEDES ML 320 CDI

Debiutant



Dołączył: 01 Paź 2020
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: ML W164 320 CDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 09 Lip 2021, 11:34
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) niepoprawnie grzanie świec żarowych


notgroove napisał:
,

Ja tu nie widzę żadnego problemu z grzaniem świec. Jeśli masz problem z odpaleniem to musisz szukać innej przyczyny.
Zazwyczaj jest to problem z układem wtryskowym.



Zdecydowanie jest problem z grzaniem świecy.
Poprawne grzanie świecy powinno być takie jak u mnie za 2 razem tzn. świeca musi zaświecić w ciągu 2 sekund. Musi i koniec.Tak to działa. Sama długość grzania jest regulowana przez sterownik i może być różna ale zaświecić się musi w 2 sekundy.

Jak chcesz się przekonać,że tak jest to ściągnij w swoim aucie fajkę świecy,wsadż w nią jakąś sprawną świecę, podaj masę i zobaczysz latarnie po 2 sekundach. U mnie tak jest dopiero przy drugim razie a powinno być za pierwszym. Dlatego zadałem to pytanie na forum ; czyli co może powodować,że tak się nie dzieje.

Poza tym napisałem wcześniej,że porównywałem to w bliżniaczym samochodzie z takim samym silnikiem i tam przy pierwszym razie była latarnia na świecy po 2 sekundach...czyli prawidłowo.


Więc jeszcze raz pytam czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje?. Co może to powodować? Jeżeli jakieś są jeszcze inne czujniki temperatury o których mówiliście to proszę o info gdzie one się znajdują. Wymienię
lub podmienię.


P.S.

Układ wtryskowy jest sprawdzony .Jest szczelny i działa perfekcyjnie.Uwierzcie mi na słowo. Nie poruszajmy tego wątku.

Będę wdzięczny za wskazanie przyczyny co może powodować , że świeca nie rozgrzewa się w 2-3 sekundy do czerwoności przy pierwszym przekręceniu kluczyka. Niezależnie czy to zima czy lato.
Powrót do góry
AutoMero GEJ OK!

Debiutant



Dołączył: 14 Lip 2021
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białołęka
Posiadane auto: Seat Toledo II
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Lip 2021, 15:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) niepoprawnie grzanie świec żarowych


Jeżeli odpala to po co kombinować
_________________
Jestem Gejem i prowadzę najlepszy serwis mercedesa na Białołęce w Warszawie.
Powrót do góry
MERCEDES ML 320 CDI

Debiutant



Dołączył: 01 Paź 2020
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: ML W164 320 CDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 14 Lip 2021, 19:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) niepoprawnie grzanie świec żarowych


Zadałem pytanie na które chciałbym uzyskać odpowiedź. Mi to pomoże.
Powrót do góry
Mercw107

Czytelnik



Dołączył: 19 Lut 2022
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wieluń
Posiadane auto: Dużo
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 19 Lut 2022, 18:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) niepoprawnie grzanie świec żarowych


Witam
Udało się rozwiązać problem ?
U mnie na jednym sterowniku 9sec, na drugim od 6sec. ale nadal to za późno.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa ML »

Opinie o samochodach Mercedes klasa ML - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne


MercedesC 180

79 900

2014r.

103 000 km

śląskie

MercedesB 180

38 900

2015r.

244 178 km

kujawsko-pomorskie

MercedesB 170

26 900

2009r.

98 700 km

mazowieckie

MercedesGLC 220

178 900

2018r.

68 000 km

mazowieckie

MercedesC 180

14 500

2004r.

273 893 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System