Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes 208 ) Wypadanie zapłonu wyłączanie wtryskiwacza



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes 208 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Andrzeju1271

Czytelnik



Dołączył: 22 Paź 2021
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: W208 clk 2.3 kompresor
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Paź 2021, 18:18
Temat postu:

Wypadanie zapłonu wyłączanie wtryskiwacza


Witam mam taki problem z autem otóż po odpaleniu silni pracuje równo nic się mu nie dzieje ale gdy damy gazu do końca przy ok 3800-4000 zaczyna się dusić i nie pracuje na jeden cylinder ale nie jest to takie proste, gdy zaczniemy jechać i damy gaz do końca to przy tych obrotach się dusi i po chwili już nie pracuje na ten cylinder (pierwszy) a dokładnie wtryskiwacz nie pracuje sprawdzałem stetoskopem i może tak stać 2h i nie zacznie pracować ale wystarczy ponownie odpalić i problem znika do czasu ponownego dodania gazu i to jeszcze nie koniec historii bo gdy przełożymy cewke z 2 na 4 i przełożymy przewody to sytuacja się powtarza ale nie na 1 cylindrze a na 4 rozłącza wtryskiwacz nie mam niestety oscyloskopu ale sprawdziłem napięcie i jest takie same jak na 3 który pracuje normalnie tylko pwm jest zupełnie inny będę wysyłał sterownik do sprawdzenia ale może ktoś ma może jakieś podpowiedzi co by można jeszcze sprawdzić
Powrót do góry
rklucz

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Lut 2013
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódz
Posiadane auto: C4 GP 2.0 hdi 2016
Piwa: 32/0
Wysłany: Pią 22 Paź 2021, 20:46
Temat postu:

Re: ( Mercedes 208 ) Wypadanie zapłonu wyłączanie wtryskiwacza


Witam, ja bym proponował zacząć od sprawdzenia szczelności przewodów i zaworu od odpowietrzenia skrzyni korbowej. Również sprawdź szczelność układu zasysana i doładowania powietrza bo może przekłamywać przepływomierz. Może być i on sam uszkodzony lub brudny nagarem i czasami wystarczy umyć go jakimś zmywaczem w sprayu i wydmuchać sprężonym powietrzem.
_________________
rklucz
Powrót do góry
Andrzeju1271

Czytelnik



Dołączył: 22 Paź 2021
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: W208 clk 2.3 kompresor
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Paź 2021, 21:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes 208 ) Wypadanie zapłonu wyłączanie wtryskiwacza


Tylko czy przez to nie pracował by wtryskiwacz raczej obstawiam coś w układzie elektrycznym jutro przemierzę jeszcze przewody od wtrysków i cewki dziwny temat
Powrót do góry
Andrzeju1271

Czytelnik



Dołączył: 22 Paź 2021
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: W208 clk 2.3 kompresor
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Paź 2021, 21:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes 208 ) Wypadanie zapłonu wyłączanie wtryskiwacza


Szczelność sprawdzałem jak i również egr wtryski wyciągałem i patrzyłem jak rozpylaja, ciśnienie paliwa, przepływomierz wyciągałem czyściutki jak by nowy był, testowałem też na odłączonym, założone nowe świece mierzyłem kompresję, doładowanie(0.4bara) była również wymieniana przepustnica bo były błędy z nią, zmieniałem wtryski miejscami. Warlosci sondy przy normalnej pracy ładnie falują jedynie jak odłącza wtryskiwacz sonda pokazuje wartość +-120mv co oznacza uboga mieszankę wniaskuje ze wynika ona z cylindra na którym nie odbywa się spalanie iskra występuje prawidłowo po wycianieciu fajki słychać przeskoki iskry i zapomniałem dodać jest błąd wypadania zapłonu na 1-szym cylindrze pojawia się on nawet gdy na cylindrze 4 nie ma pracy choć 1-szy pracuje normalnie Ciężki temat
Powrót do góry
Andrzeju1271

Czytelnik



Dołączył: 22 Paź 2021
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: W208 clk 2.3 kompresor
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Paź 2021, 22:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes 208 ) Wypadanie zapłonu wyłączanie wtryskiwacza


Trochę się do szkoliłem i wiem czemu rozłącza wtryskiwacz, żeby nie uszkodzić katalizatora czyli gdy zmieniam cewke przenosi się to z 1 na czwarty tylko ze cewka jest wkładana na 2 i 4 cylinder i z nich wychodzą fajki na cylinder 1 i 3 tylko więc jak by to powiązać?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 22 Paź 2021, 22:21
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes 208 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Opinie o samochodach Mercedes 208 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes 208 ) Porady, problemy techniczne


MercedesCitan

79 777

2019r.

43 000 km

pomorskie

MercedesA 180

12 800

2006r.

267 500 km

mazowieckie

MercedesGLC 200

182 900

2020r.

58 900 km

wielkopolskie

MercedesB 180

105 990

2019r.

39 000 km

śląskie

MercedesGL 450

102 700

2013r.

313 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System