Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes ) Potrzebne Kody usterek bledow



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jarecki1984

Debiutant



Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Luton
Posiadane auto: Mercedes Benz w211 e320 3.0 2007r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Lis 2021, 15:51
Temat postu:

Potrzebne Kody usterek bledow


Witam Potrzebuje kody bledow mercedes w211 z opisem jak jest taka opcja a może wiecie jaka moze byc przyczyną kodu

9201
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pią 26 Lis 2021, 00:05
Temat postu:

Re: Potrzebne Kody usterek bledow


Postaram się odpowiedzieć ci zwięźle:
Jarecki1984 napisał:
Potrzebuje kody bledow mercedes w211 z opisem

Nie ma uniwersalnej listy błędów dla Mercedesa. Pomimo że mamy do czynienia z gniazdem OBD, to rzadko kiedy błędy pokrywają się z tymi uniwersalnymi z listy OBD. Prosty przykład dla Mercedesa Sprintera (tylko jednej generacji - bo jest ich już kilka). Występuje 5 czy 6 różnych sterowników silnika diesla. Każdy ma własną listę błędów, niektóre listy mają błędy w formacie czterocyfrowym, niektóre w sześciocyfrowym a niektóre w powiązaniu cyfr z literami. Nawet jak byś chciał, to ich nie porównasz ze sobą. Pomijając, że każda z takich list może liczyć kilka tysięcy różnych błędów. No to mi teraz powiedz: po co ci książka z kilkunastoma tysiącami błędów? Czy jesteś w ogóle kiedykolwiek w stanie z tego skorzystać???
Jarecki1984 napisał:
jaka moze byc przyczyną kodu 9201

Tu następna prosta odpowiedź - bo jak widać nie siedzisz w temacie. Twoje auto jest w miarę proste - czyli składa się z kilkunastu komputerów (sterowników) i każdy z nich ma własną listę błędów. Inne są dla centralnego zamka, inne dla silnika, inne dla ABS-u, a jeszcze inne dla klimatyzacji czy modułu drzwi lub stacyjki. Określony kod błędu może mieć różne znaczenie w zależności od tego, gdzie występuje. Tak więc dopóki nie powiesz w jakim sterowniku ten kod znalazłeś, to jest małe prawdopodobieństwo żebyś uzyskał właściwą odpowiedź.
OK. Zadam ci pytanie: JAKI JEST KOLOR? Pytanie proste. Ale dopóki nie określisz gdzie i czego dotyczy to pytanie i odpowiedź pozostają bez sensu. Mam nadzieję, że zrozumiałeś.
Powrót do góry
Jarecki1984

Debiutant



Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Luton
Posiadane auto: Mercedes Benz w211 e320 3.0 2007r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 26 Lis 2021, 05:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Potrzebne Kody usterek bledow


Witam cie Gerri i przepraszam wszystkich za moje bezmyślne pytanie ale miałem głowę zajeta jeszcze czymś innym i nie bardzo myslalem nad tym co pisze.
Mój problem polega na tym że parę miesięcy temu straciłem Sterowanie Góra dół w prawym lusterku lewe działało normalnie kilka dni temu chcąc zaparkować blisko krawężnika po lewej stronie ( dodam że jestem z uk ) wlaczylem lewej Sterowanie lusterka żeby po wrzuceniu wstecznego lusterko się opuściło i tak zrobiło beż problemu lecz po wrzuceniu drive po kilku sekundach powinno się podnieść lecz lipa więc chciałem to zrobić za pomocą klawiszy lecz bezskutecznie reakcji brak w jednym jak i w drugim lusterku ale oba mają Sterowanie lewo prawo

Poniżej dodam fotke po zeskanowaniu auta

https://pin.it/1SjL3u1

Mam nadzieję że macie jakieś pomysły na to lub moze juz komuś się coś takiego przytrafiło

Z góry dziękuję za pomoc
Powrót do góry
Kacperos

Debiutant



Dołączył: 26 Lis 2021
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wisła
Posiadane auto: Audi Q5
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 26 Lis 2021, 17:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Potrzebne Kody usterek bledow


Kod który podałeś jest w zapisie hexadecymalnym po konwersji tu masz taki kalkulator https://www.forumsamochodowe.pl/kody/konwerter-obd2-hex-dec/ wychodzi kod błędu B1201
_________________
punkt 22. regulaminu forum
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pią 26 Lis 2021, 22:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Potrzebne Kody usterek bledow


Nic nie obiecuję, ale możesz mi podesłać VIN auta? Masz na pewno jakiś "pakiet pamięciowy", ale nie wiem, czy obejmuje również regulacje siedzeń i kierownicy.
Czy jak naciskasz klawisz regulacji lusterek "góra/dół" to z lusterek jest słyszalny dźwięk pracującego silniczka? To znaczy silniczek słychać, ale lusterko się nie rusza?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 26 Lis 2021, 22:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Jarecki1984

Debiutant



Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Luton
Posiadane auto: Mercedes Benz w211 e320 3.0 2007r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 27 Lis 2021, 17:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Potrzebne Kody usterek bledow


Witam ponizej podaje VIN jutro sprawdzę czy słychać silniczki przy próbie regulacji ale jak wcześniej straciłem regulacje Góra dół w prawym lusterku to je rozebrałem i sprawdzałem silniczki to ten od sterowania lewo prawo dzialal a Góra dół cisza zamieniłem je miejscami czyli ten Góra dół dałem na lewo prawo i działał czyli oba silniczki byly sprawnie tak jak by po prostu prąd nie dochodził prad sam przycisk tez raczej dziala bo tak jak już pisałem że jak straciłem prawe lusterko to lewe działało normalnie

WDB2112222B141727
Powrót do góry
Jarecki1984

Debiutant



Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Luton
Posiadane auto: Mercedes Benz w211 e320 3.0 2007r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 27 Lis 2021, 18:33
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Potrzebne Kody usterek bledow


Nie wiem czy dobrze znalazlem opis kodu b1201
B1201 Electric seat adjustment front left: Hall sensor front height

Bo jest jeszcze jedna sprawa nie wiem czy to ma jakiś związek z lusterkami ale swieci mi się kontrolka od poduszek lewa poduszka ma usterkę

Wklejam link fotki że skanera
https://pin.it/3DeGCyi
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sob 04 Gru 2021, 13:05
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Potrzebne Kody usterek bledow


Jarecki1984 napisał:

WDB2112222B141727

No więc tak: auto ma kod 275 Memory package el.adjust.driver's seat
Usterka któregoś z elementów rozpoznania pozycji siedzenia powoduje odłączenie systemu (brak ustawień automatycznych, możliwe tylko ustawienia ręczne). Czujnik Halla ma za zadanie własnie rozpoznanie pozycji siedzenia - jest ich w układzie regulacji kilka (przód/tył, góra/dół, pochylenie oparcia) i jeden z nich jest uszkodzony. Jednak nie tłumaczy to, dlaczego nie działa regulacja z przycisku.
Auto ma jednak dodatkowo kod 500 (OUTSIDE REAR VIEW MIRROR LH AND RH FOLDING). Czy z tej funkcji korzystasz na bieżąco? Jeżeli tak, to prawie na pewno nastąpiło przełamanie kabli na zawiasie pomiędzy lusterkiem i jego podstawą. Może o tym również świadczyć kod 9201 o zwarciu silniczka regulacyjnego w lusterku. To nie musi być usterka silniczka, tylko złamały się przewody i zwarły ze sobą. Nie ty pierwszy i nie ostatni - każdorazowo przy rozbieraniu lusterek z tych lat jestem zdziwiony jak niskiej jakości kabelki zastosowano w tym miejscu Crying or Very sad
P.S.: kod 9039 to nie kod poduszki, tylko lewego przedniego czujnika zderzeniowego. Pewnie druty zgniły Wink W każdym razie nie ma to wpływu na działanie lusterek.
Powrót do góry
Jarecki1984

Debiutant



Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Luton
Posiadane auto: Mercedes Benz w211 e320 3.0 2007r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Gru 2021, 18:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Potrzebne Kody usterek bledow


Witam ta caly czas korzystam z funkcji składania lusterek bo gdyby nie to to w UK na parkingach można je łatwo stracic i nie było by problemu
Powrót do góry
Jarecki1984

Debiutant



Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Luton
Posiadane auto: Mercedes Benz w211 e320 3.0 2007r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Gru 2021, 19:31
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Potrzebne Kody usterek bledow


Mam jeszcze problem z poziomowaniem jednego xenonu po wymianie modulu w prawej lampie po wlaczeniu świateł oba opuszczaja się jednocześnie po chwili lewa wstaje a prawa kilkanaście sekund później moze cos z tych kodów wyczytacie o co chodzi a może jeszcze coś innego nie dobrego sie dzieje


https://pin.it/6uf48WD

https://pin.it/1OM2Uom

0717

https://pin.it/3ELkuEH

https://pin.it/23HWgzb

5501
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes ) Dyskusje ogólne


MercedesE 220

43 900

2010r.

209 147 km

śląskie

MercedesA 160

12 900

2006r.

290 100 km

mazowieckie

MercedesGLC 220

136 500

2019r.

49 000 km

mazowieckie

MercedesGL 450

62 990

2007r.

205 106 km

pomorskie

MercedesViano

79 800

2011r.

192 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System