Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Awaria wspomagania W168 i prosta naprawa.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Uklad kierowniczy,zawieszenie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
xexon

Debiutant



Dołączył: 26 Kwi 2022
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): centrum
Posiadane auto: W168 A170 CDI 95KM
Piwa: 0/10
Wysłany: Pią 10 Cze 2022, 13:07
Temat postu:

Awaria wspomagania W168 i prosta naprawa.


Dopadła mnie awaria wspomagania, zdechło sobie tak bez powodu w zasadzie. Nie będę przytaczał słów jakimi poczęstowałem auto. Za to naprawa tym razem była prosta, choć dojście do tego nie było oczywiste.

Awaria u mnie polegała na przerwaniu przewodów zasilających pompę. Przewody te łączą się pod zbiornikiem płynu do spryskiwaczy, no i często pewnie się zdarza, że część płynu leci na nie. A nawet jeśli nie płyn jest przyczyną to wiek może nią być. Mój A168 ma 21 lat w tej chwili. Przewody urwały się z obu stron zacisku. Zrobiłem nowe połączenie śrubowe, bo ze starości nawet oryginalnej nakrętki nie byłem w stanie odkręcić, zrobiłem po prostu nowe połączenie i wspomaganie działa. Jeśli trapi was awaria, lub czasami działające a czasami nie, wspomaganie zajrzyjcie tam pod zbiornik płynu spryskiwaczy. Jest tam taka puszka mała z połączeniem zasilania pompy. Warto w tym wypadku zajrzeć, bo można sobie przyczyn szukać i szukać. Dlatego postanowiłem się tym podzielić na forum.

Przy okazji udało mi się uszkodzić pompkę płynu do spryskiwaczy, nowa kosztuje 13 zł, nie warto szukać używek.
_________________
To mój pierwszy Mercedes Wink
Powrót do góry
bluevaneo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 350
Skąd jesteś (miejscowość / region): pod w-wa, mazowieckie
Posiadane auto: W414, vaneo 1.6 '02 LPG auto
Piwa: 17/2
Wysłany: Nie 24 Lip 2022, 15:39
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Awaria wspomagania W168 i prosta naprawa.


Też miałem awarie wspomagania, raz działała raz nie, ale przyczyną była korozja grubego kabla masowego od pompy. Izolacja wyglądała OK, ale w środku był zgnity przewód.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Uklad kierowniczy,zawieszenie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Uklad kierowniczy,zawieszenie.


MercedesC 180

18 900

2005r.

184 217 km

mazowieckie

MercedesB 170

26 900

2009r.

98 700 km

mazowieckie

MercedesC 320

30 900

2008r.

263 000 km

mazowieckie

MercedesGLC 220

169 900

2018r.

47 000 km

mazowieckie

MercedesC 180

79 900

2014r.

103 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System