Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa CLA ) Jak działa klimatyzacja w trybie automatycznym



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CLA ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
eiddon

Czytelnik



Dołączył: 04 Sie 2022
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: CLA 200 2020
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Sie 2022, 21:06
Temat postu:

Jak działa klimatyzacja w trybie automatycznym


Hey,

Mam problemy z klimatyzacją i nie wiem czy to dealer mi ściemnia że jest zepsuta, czy faktycznie ma tak działać.
Czy jakaś dobra dusza mogłaby sprawdzić, czy po ustawieniu klimatyzcji na tryb automatyczny i maksymalne grzanie, centralne wentylatory w kokpicie dmuchają ciepło, czy tylko boczne?

(w nowej generacji CLA, ale również chętnie dowiem się jak to działa w A klasie)
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pią 05 Sie 2022, 20:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLA ) Jak działa klimatyzacja w trybie automatycznym


Cześć
Ogólna filozofia konstrukcji układu ogrzewania/klimatyzacji w Mercedesie jest od wielu lat spójna i jest poparta wieloletnimi badaniami. Badania otóż dowodzą, że w przypadku ustawienia maksymalnego grzania nawiew gorącego powietrza również na twarz (zwłaszcza u osób starszych) może prowadzić do omdlenia. Dlatego wprowadzono możliwość nadmuchu chłodnego powietrza na górną część ciała żeby nie trzeba było otwierać okna. Taka konstrukcja jest stosowana od czasu modelu 124 - czyli już prawie 50 lat. A jak to konkretnie zachowuje się w twoim aucie musiałbyś spytać użytkownika takiego samego auta. Ale nie spodziewam się rewelacji. Przejrzałem instrukcje obsługi tego modelu, ale tak szczegółowych danych się nie doszukałem.
Tak przy okazji: Samo podanie określenia handlowego auta (w tym wypadku CLA) i rocznika nie zawsze jednoznacznie określa auto. Tak samo z "A-klasą" która jest w produkcji już ćwierć wieku. Zajrzyj sobie na Wikipedię i przy następnych zapytaniach podawaj model auta - tak, jak przewiduje producent.
https://en.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz_CLA
Jak ktoś się zna, to określenie "C118" od razu mu się skojarzy. A jak ktoś się nie zna, to co ci po takiej opinii?
W związku z tym dalej nie wiadomo co to za "A klasa" - bo nawet rocznika podać ci się nie chciało. Ale według tego, co napisałem to rewelacji się nie spodziewaj.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CLA ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa CLA ) Porady, problemy techniczne


MercedesGL 450

79 990

2010r.

229 953 km

pomorskie

MercedesB 170

19 900

2006r.

179 513 km

mazowieckie

MercedesGLC 200

143 820

2020r.

49 000 km

mazowieckie

MercedesGLS Klasa

322 000

2018r.

86 000 km

mazowieckie

MercedesC 200

67 500

2014r.

239 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System