Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) regulacja gazu pomogło ale nie do końca...


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gumix8088

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 187
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Opel Vectra 2.0DI 16V 97'
Piwa: 0/4
Wysłany: Wto 12 Maj 2009, 12:59
Temat postu:

regulacja gazu pomogło ale nie do końca...


Byłem dzisiaj u gazownika i wyregulował mi gaz. jestem zadowolony bo w końcu nie szarpie, jak dojeżdżam do skrzyżowania mi nie gaśnie i wreszcie można jeździć ale tak trochę nie zupełnie do końca rozwiązał się mój problem. Facet który ustawiał gaz pokrecił tu i tam i w pewnym momencie przy dodawaniu gazu zaczał strzelać. ( ta klapka na obudowie filtra) powiedział ze jak strzela to musi być coś z układem zapłonowym. i teraz pomóżcie znaleźć przyczynę:

Arrow kable WN wymienione
Arrow świece nowiutkie (NGK24)tylko to nie są te przeznaczone dla samochodów z instalacją LPG
Arrow podciśnienie jest w porządku w kolektorze ssącym
Arrow elektronika sprawna żadnych błędów po podłączeniu do kompa nie wykryło
paz Gazownik mówił ze coś napewnoz układem zapłonowym skoro strzela no ale co? mówił coś o jakiejś cewce ale to już nie wiem o jakiej. macie jakieś propozycje?
PS: w ogóle żeby trzymał wyższe obroty to musiał zdjąć tą rure doprowadząjącą powietrze do obudowy filtra i jest lepiej ale rura też nie jest zapchana wiec dlaczego jak zdejmę ją to obroty są wyższe a jak założę to się przydusza?

I za wcześnie pochwaliłem Evil or Very Mad jak samochód jest zimny to dalej gaśnie nie trzymając obrotów i falują jak ma około 60C juz jest w porządku dochodzi do 90 stoje na skrzyżowaniu włącza się dmuchawa od chłodnicy i znów przygasa. no już nie wiem co mam robić czy do gazownika czy do mechanika od lewej do prawej a nikt nie umie pomóc;/
_________________
Powrót do góry
rupert

Debiutant



Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 44

Posiadane auto: 126p 900
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Maj 2009, 19:45
Temat postu:

Re: regulacja gazu pomogło ale nie do końca...


Gumix8088 napisał:

PS: w ogóle żeby trzymał wyższe obroty to musiał zdjąć tą rure doprowadząjącą powietrze do obudowy filtra i jest lepiej ale rura też nie jest zapchana wiec dlaczego jak zdejmę ją to obroty są wyższe a jak założę to się przydusza?

przydusza Ci go bo chyba filt powitrza już ma dość i prosi się o wymianę Smile

Gumix8088 napisał:

I za wcześnie pochwaliłem Evil or Very Mad jak samochód jest zimny to dalej gaśnie nie trzymając obrotów i falują jak ma około 60C juz jest w porządku dochodzi do 90 stoje na skrzyżowaniu włącza się dmuchawa od chłodnicy i znów przygasa. no już nie wiem co mam robić czy do gazownika czy do mechanika od lewej do prawej a nikt nie umie pomóc;/

Tak się dzieje tylko ma gazie czy na benzynie też?? Jak byłes u gazownia to regulował na zimnym czy ciepłym silniku??
Powrót do góry
gadu-gadu
iceman150

Auto Maniak



Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 931
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grudziądz
Posiadane auto: Fiat Cinquecento 700 1996r. AISAN 190 tys. km; Mazda 323f 1,5 16V 1995r. B+G
Piwa: 18/2
Wysłany: Wto 12 Maj 2009, 19:46
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) regulacja gazu pomogło ale nie do końca...


Możesz mieć przestawiony zapłon. Mi jak strzelał to okazało się że wygięty rałek rozrządu miałem bodajże.
_________________
Rajdy to najprzyjemniejsza rzecz, jaką można robić w ubraniu!
Powrót do góry
gadu-gadu
Gumix8088

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 187
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Opel Vectra 2.0DI 16V 97'
Piwa: 0/4
Wysłany: Wto 12 Maj 2009, 21:25
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) regulacja gazu pomogło ale nie do końca...


ustawiał go tak na średnio ciepłym, na gazie to ledwo dojechałem do tego gazownika bo mi co chwila gasł. potem jak go ustawiał to włączyłem wszystkie odbiorniki prądu żeby jak najlepiej dało się go wyregulować i było nieźle przejechałem sie tam i tu i banan na mordzie bo w końcu działa ale po ostygnięciu lub po właczeniu sie dmuchawy znów to samo;/ wałek rozrządu w porządku ustawiał go mechanik wiec wykluczyłbym to. filtr powietrza tez zmieniany
_________________
Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Wto 12 Maj 2009, 21:27
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) regulacja gazu pomogło ale nie do końca...


Gdzie ci strzela, w gaźnik? (to znaczy w stronę filtra powietrza czy w rurę wydechową?) Może być coś z zapłonem, tak jak mówi ci gazownik, lub lewe powietrze. Przychylał bym się do lewego powietrza. Gdy strzela w gaźnik to za wczesny zapłon lub lewe powietrze (lewe powietrze bo się przydusza), gdy w rurę to za późny zapłon. Może być i coś z cewką nie w porządku.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 12 Maj 2009, 21:27
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Gumix8088

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 187
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Opel Vectra 2.0DI 16V 97'
Piwa: 0/4
Wysłany: Wto 12 Maj 2009, 21:32
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) regulacja gazu pomogło ale nie do końca...


w strone filtra powietrza strzela, jak zdjałem obudowe i zgasł nagle to dym poleciał oczywiście wszystko dzieje się na gazie bo na benzynie jest w porzadku tylko obroty są 1200 i już ich zbić nie mogę. lewe powietrze tez wykluczam dwa razy rozbierałem kolektor ssący i uszczelniałem wsio dokreciłem porządnie i zrobiłem do to dokładnie. ale z jaką cewką?
_________________
Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Wto 12 Maj 2009, 21:42
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) regulacja gazu pomogło ale nie do końca...


Gumix8088 napisał:
.....ale z jaką cewką?

Oczywiście, z zapłonową. Dziwne mi to z tymi obrotami, tak wygląda jak lewe powietrze, ale gdzie? a czy na wolnych obrotach faluje? A jeszcze dziwniejsze jak piszesz, że na benzynie jest dobrze, może być że masz też problem nie rozwiązany do końca z gazem. No i za wczesny zapłon może być przyczyna wyższych obrotów.
Powrót do góry
Gumix8088

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 187
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Opel Vectra 2.0DI 16V 97'
Piwa: 0/4
Wysłany: Wto 12 Maj 2009, 22:01
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) regulacja gazu pomogło ale nie do końca...


Bo to było tak: po złożeniu silnika pomyliłem rurki z podciśnieniem i ta co odchodzi po lewej stronie i robi za odpowietrzenie klawiatury była na miejscu tej cienkiej którą wtykam pod spód obudowy filtru powietrza. po zamianie ich obroty z 1500 spadły do 1200 wszystko na benzynie. kiedy włączę światła i dmuchawę na max jest 1000. ale obroty nie falują i jest wporządku. czasami troszke szarpnie podczas jazdy ale to raczej przez to ze źle sprzęgłem operuję. natomiast gdy przełączam na gaz to się dzieję cuda. odpalam samochód obroty skacza do 1500 a czasem 1900! potem stoponiowo spadają do 1400. właczam światła 1200 pochodzi sobie tak trochę i gaśnie, wiec odpalam jeszcze raz i znów to samo i tak aż nabierze temeperatry. jak już jest ciepły to ma tak 1000 obrotów i wtedy jak próbóje przygasnąć to oborty nagle spoworotem skaczą w górę. podczas jazdy gdy za bardzo docisne gaz to zamiast przyspieszać to dławi się powoli ida mu oborty do 3 tys potem 4 i w koncu zaczyna z kopyta przyśpieszać. czy to co się dzieje może być ewidentnie przyczyną tego ze wałek rozrządu się przestawił? machanik go ustawiał sam przy tym byłem ale teraz tak pomyślałem ze zawory były szlifowane z osadu podocierane specjalną pastą wiec przygotowane lux ale może dotarło się tu i tam porobiły się luzy i się zapłon spóźnia i dlatego tak się dzieje. branie lewego powietrza wykluczam wszystko jest dokręcone na amen i pouszczelniane silikonem wraz z uszczelkami.
_________________
Powrót do góry
krisols85

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 182
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: Ford Mondeo 1.8/benzyna/mk2 Audi A4/1995/1.6 benzyna
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 12 Maj 2009, 22:37
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) regulacja gazu pomogło ale nie do końca...


podlacze sie do tematu. stary szofer-co do strzelania w rure wydechową mówisz - ze przyczyną może byc za późny zapłon-u mnie tak właśnie się dzieje..;/ strzela w rorę wydechową-samochód jak jedzie to tak krztusi się.. jak ustawić zapłon zeby było ok-tzn zeby nie był za późny tylko go troche cofnąc zeby był, nazwę to kolokwialnie-"wcześniejszy". dodam, że ja też podejrzewam zapłon świece zmienilem jakies 800 km temu, a w rurze wydechowej wystepuje tak jakby"nagar" czarna maź płynu nie ubywa i oleju wiec jest ok. pomóż Nasz Guru....SmileSmile!!
Powrót do góry
Gumix8088

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 187
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Opel Vectra 2.0DI 16V 97'
Piwa: 0/4
Wysłany: Wto 12 Maj 2009, 23:14
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) regulacja gazu pomogło ale nie do końca...


pozostaje nam tylko: "help! I need somebody HELP![...]" Razz
_________________
Powrót do góry
wynimko

Dyskutant



Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 99
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Renault Kangoo 1,5DCI 85KM 2004
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 13 Maj 2009, 18:54
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) regulacja gazu pomogło ale nie do końca...


Czyli rozumiem , ze na gazie nie bardzo mozna utrzymać obroty, dopóki silnik ni e osiagnie temperatury. Question Jak dawno założony jest gaz, ile przejechane Question Miałem podobną sytuacje w 700-ce i okazało sie że membrany w parowniku stwardniały ze starości. Gazownicy chcieli wymieniać parownik (kilka stówek Twisted Evil ), a ja kupiłem zestaw regeneracyjny na Allegro za 50zl Laughing Laughing i sam to wymieniłem. teraz auto chodzi dobrze, mozna go nawet zimnego na gazie odpalić. Jaki masz reduktor Question
Powrót do góry
skype status
Gumix8088

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 187
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Opel Vectra 2.0DI 16V 97'
Piwa: 0/4
Wysłany: Czw 14 Maj 2009, 09:14
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) regulacja gazu pomogło ale nie do końca...


tego samego się dowiedziałem wczoraj ostatecznie u gazownika. ze jeśli gaśnie to membrany stwardniały i musi się nagrzać zeby drgały. ale jeszcze falujące obroty i strzelanie zostało. ale tutaj tez najprawdopodobniej zapłon się przestawił wiec tez mechanior musi spojrzeć co i jak. jaki reduktor mam to nie wiem. wiem tylko że parownik tomassetto
_________________
Powrót do góry
biker_cc

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 202
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie EBE
Posiadane auto: Opel Astra II 2.0 DTI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Maj 2009, 09:50
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) regulacja gazu pomogło ale nie do końca...


reduktor to jest to samo co parownik Smile takze najlepiej spojrz pod maske i najlepiej jakbys spisal symbol (spisz wszystko co masz na reuktorze) i poszukaj np. na allegro jakiegos zestawu naprawczego. Jak nic nie doczytasz, to pyknij fotke i jakos po fotce moze dojdziesz jaki to model porownujac z fotkami na allegro
Powrót do góry
wynimko

Dyskutant



Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 99
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Renault Kangoo 1,5DCI 85KM 2004
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 14 Maj 2009, 19:56
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) regulacja gazu pomogło ale nie do końca...


Taki sam parownik miałem i go zregenerowałem. To naprawdę żadna filozofia. stopien trudności taki jak przy zmianie koła Laughing kup zestaw z trzema membranami a nie z dwiema. Ja kupiłem tu
http://moto.allegro.pl/item622700949_zest_napr_tomasetto_cometa_filtr_3_8_f_vat.html

Musisz tylko wiedzieć jaki filtr. Czy reduktor jest zintegrowany z filtrem (czyli AT07) i wtedy taki filterek poprosisz, czy tez nie , wtedy ten drugi.
Juz znalazłem w twoich postach fotkę twego parownika. To jest AT07 zintegrowany , identyczny jak mój.
Oto instrukcja regeneracji
http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=28244
A oprócz tego facet tez przysle Ci instrukcję Cool
Powrót do góry
skype status
Gumix8088

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 187
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Opel Vectra 2.0DI 16V 97'
Piwa: 0/4
Wysłany: Sob 16 Maj 2009, 02:35
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) regulacja gazu pomogło ale nie do końca...


ojj nie zagladałem na forum jeden dzień a tu Tyle pomocy! dzięki bardzo za pomoc. mam nadzieje ze to pomoże na moje boleści bo powiem że raz jeździ luks a raz strzela prycha i śmierdzi gazem;/ mam nadzieje ze to zadziała bo coraz wiecej kasy na niego idzie i nic nie pomaga;/
_________________
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja


MercedesE 220

27 000

2008r.

209 000 km

lubelskie

MercedesGLC 250

145 900

2018r.

95 000 km

mazowieckie

MercedesE 450

209 777

2019r.

46 000 km

pomorskie

MercedesA 140

5 990

1999r.

191 200 km

wielkopolskie

MercedesB 180

16 900

2008r.

205 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System